Świątek przebiła Lewandowskiego. Kosmiczne pieniądze za rakietę z Rolanda Garrosa

Zakończyła się licytacja rakiety tenisowej Igi Świątek, z której dochód ma zasilić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja cieszyła się sporą popularnością, a kwota, za którą kupiono rakietę, robi wrażenie.

Jak co roku polscy sportowcy przekazali wyjątkowe pamiątki na licytację na rzecz WOŚP. Robert Lewandowski wystawił na aukcji swoją koszulkę Bayernu Monachium, w której zagrał w zwycięskim finale Ligi Mistrzów z PSG. Została ona sprzedana za ponad 100 tysięcy złotych. Kibice mogli też wylicytować m.in. przejazd rajdowy z Kajetanem Kajetanowiczem, mecz w FIFĘ z Krystianem Bielikiem, zdjęcie okładkowe do biografii Joanny Jędrzejczyk, a także wspólny dzień w górach z Justyną Kowalczyk-Tekieli, czy kombinezon Piotra Żyły.

Zobacz wideo Szalony weekend Stękały, Najman przegrał z Taxi Złotówą, Piątek "poniżej krytyki"

Gol Roberta Lewandowskiego z Arminią BielefeldMaestria! Piękny gol Roberta Lewandowskiego w meczu z Arminią [WIDEO]

Świątek przebiła "Lewego"

Największą popularnością cieszyła się jednak aukcja, w której można było zdobyć rakietę tenisową Igi Świątek. Rakieta towarzyszyła Polce podczas historycznego, zwycięskiego dla Świątek turnieju Rolanda Garrosa w 2020 roku. Do rakiety dołączona została także pamiątkowa piłka.   

Aukcja zakończyła się w niedzielę po południu. Rakietę próbowało wylicytować 26 osób, a zwycięzca zapłaci ostatecznie 131 300 złotych. Pieniądze w całości trafią na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zbiera środki dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.