Łukasz Kubot i Wesley Koolhof poza Australian Open. Porażka w III rundzie

Debel Łukasz Kubot - Wesley Koolhof odpadł w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open. Polsko-holenderski duet przegrał w dwóch setach z australijską parą Matthew Ebden - John Patrick Smith 6:7 (2), 4:6.

Australijski debel pomścił w ten sposób swoich rodaków - Nicka Kyrgiosa i Thanasi Kokkinakisa, z którymi Kubot i Koolhof wygrali w II rundzie.

Zobacz wideo Australian Open. 100 niewymuszonych błędów Hurkacza, strój Williams i rozpacz Monfilsa. Co dalej?

Poniedziałkowe spotkanie III rundy było bardzo zacięte. O losach pierwszego seta zdecydował tie-break, a w całej partii były tylko dwa break-pointy, oba przy serwisie Australijczyków w trzecim gemie. W samym tie-breaku rywale Kubota i Koolhofa okazali się jednak wyraźnie lepsi zwyciężając pewnie 7:2.

Rafael Nadal może pobić rekord wszech czasów! Wyczyn Federera zagrożonyRafael Nadal może pobić rekord wszech czasów! Wyczyn Federera zagrożony

W drugim secie doszło do jednego przełamania, które okazało się decydujące. Zaliczyli je Ebden i Smith, którzy wykorzystali chwilową niemoc przeciwników, zwyciężając siódmego gema przy serwisie Koolhofa do zera. Wcześniej tylko w początkowej fazie partii obie strony miały po jednej okazji na przełamanie, której nie wykorzystały, a potem Australijczycy pewnie utrzymali swoje podanie, wygrywając seta 6:4, cały mecz 2:0 i to oni zagrają w ćwierćfinale Australian Open.

Warto zaznaczyć, że Łukasz Kubot w Australii gra jeszcze w mikście z Igą Świątek. Co ciekawe, również tutaj Kubot miał okazję zmierzyć się z Johnem Patrickiem Smithem. Polska para awansowała bowiem do drugiej rundy po pokonaniu duetu Smitha z Astrą Sharma 5:7, 7:6 (8-6), 10-6.

Iga Świątek w meczu z Simoną HalepWojciech Fibak jednoznacznie ocenił występ Igi Świątek w Australian Open

Więcej o: