Rumuńskie media świętują. "Simo roller zmiażdżyła pewność siebie Świątek"

Iga Świątek przegrała z Simoną Halep mecz o ćwierćfinał Australian Open 6:3, 1:6, 4:6 i odpadła z turnieju. Rumuńskie media zwracają uwagę na to, że ich zawodniczka wzięła rewanż za Rolanda Garrosa, a także na jubileuszowe zwycięstwo Halep.

Portal digisport.ro zatytułował sprawozdanie pomeczowe "Simo roller uruchomiła się w drugim secie". Zwrócono uwagę na niezwykle udaną dla Rumunki drugą partię, w którym oddała ona Polce tylko jednego gema. – Halep przezwyciężyła bierność w pierwszym secie, odzyskała spokój i nie wpadła w panikę. Zaliczyła niezwykłą serię i miała wszystko pod kontrolą – czytamy. Przypomniano również, że zwycięstwo Halep to rewanż za mecz sprzed kilku miesięcy, kiedy obie zawodniczki spotkały się w turnieju Rolanda Garrosa. Tam Świątek pokonała Rumunkę 6:1, 6:2 i wygrała potem cały turniej.

Zobacz wideo Australian Open. Iga Świątek pokazała swój trening

Na rewanż Halep zwrócił również uwagę portal onlinesport.ro. W pomeczowym tekście czytamy, że była to "twarda walka pomiędzy obiema zawodniczkami, Halep zaczęła mecz słabiej, ale potem przejęła kontrolę i grała solidnie".

Norwegowie o porażce Graneruda w Zakopanem. Norwegowie o porażce Graneruda w Zakopanem. "To niezwykłe"

"Wulkan emocji"

Portal gsp.ro nazywa zwycięstwo Halep "spektakularnym kamieniem milowym". Występ Rumunki, jak i cały mecz, został określony jako "niesamowity". Portal zwraca też uwagę na to, że było jubileuszowe, bo setne zwycięstwo Simony Halep w wielkoszlemowym meczu. W tekście czytamy, że jej nastawienie i agresywna gra na korcie zapewniły jej zdecydowane zwycięstwo w drugiej partii.

– Spokojna na zewnątrz, ale w środku prawdopodobnie wulkan emocji. Simona wygrała pierwszego gema do zera, potem przełamała rywalkę. Grała zdecydowanie bardziej agresywnie – napisano. Dodano również, że kluczem do takiego wyniku była liczba niewymuszonych błędów. W drugim secie Halep popełniła zaledwie trzy. Świątek – aż 12.

Zabawa w Melbourne trwa. Rywalki cierpią, a artystka z Tajwanu zadziwia świat Zabawa w Melbourne trwa. Rywalki cierpią, a artystka z Tajwanu zadziwia świat

- W trzecim secie Simona Halep nadal zmuszała Igę do błędów i udało jej się uzyskać przełamanie i jeszcze bardziej wytrącić z równowagi zwyciężczynię Rolanda Garrosa. Przy stanie 2:0 było trochę emocji, ale Rumunka wyszła z opresji po mistrzowsku i jeszcze bardziej zmiażdżyła pewność siebie młodej Polki – napisał gsp.ro, kończąc tekst słowami "rewanż został wzięty".

Kolejnym rywalem Simony Halep w ćwierćfinale Australian Open będzie Serena Williams. Mecz odbędzie się we wtorek.

Więcej o: