Serena Williams już czeka na zwyciężczynię meczu Świątek-Halep

Amerykanka Serena Williams będzie rywalką Igi Świątek lub Simony Halep w ćwierćfinale Australian Open.

Iga Świątek pokonała w trzeciej rundzie Australian Open Francuzkę Fionę Ferro 6:4, 6:3. Tym samym wyrównała swój najlepszy wynik wielkoszlemowy w Australii (przed rokiem odpadła w czwartej rundzie z Estonką Anett Kontaveit). Polka ma już dziesięć zwycięstw z rzędu i to bez straty seta w turniejach wielkoszlemowych, a takiej passy kobiecy tenis nie widział od rządów sióstr Williams.

Iga Świątek ma przyjechać do Gdyni na lipcowy turniej z cyklu WTA TourZnamy godzinę meczu Iga Świątek - Simona Halep. Hitowe starcie na Australian Open [TRANSMISJA TV, STREAM ONLINE]

Williams świetnie grała przy siatce

Teraz Iga Świątek w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Simoną Halep. Rok temu nie dała szans rywalce, wygrywając w Roland Garrosie 6:1, 6:2.

Polka i Rumunka poznały już swoją rywalkę w ćwierćfinale. Będzie nią Serena Williams. Amerykanka stoczyła pasjonujący, trwający dwie godziny i jedenaście minut pojedynek z Białorusinką Aryną Sabalenką (WTA 7). W pierwszym secie przez dziewięć gemów obie zawodniczki utrzymywały serwis. Dopiero w dziesiątym Williams przełamała rywalkę i wykorzystała drugą piłkę setową.

W drugiej partii Amerykanka przegrała trzy swoje serwisy z rzędu! i było 1:4. Tych strat, w przeciwieństwie do swojego poprzedniego meczu z Rosjanką Anastazją Potapową nie była już w stanie odrobić. W decydującym secie już w swoim pierwszym gemie serwisowym Williams musiała bronić break pointa. Udało jej się, a potem sama przełamała rywalkę. Sabalenka potrafiła jednak odrobić straty i doprowadzić do remisu 4:4. W dziesiątym gemie znów jednak straciła podanie i przegrała 4:6, 6:2, 4:6.

Williams wygrała, mimo że po drugim serwisie wygrała zaledwie 40 proc. punktów (19/48). Świetnie spisywała się przy siatce, gdzie zwyciężyła w aż 13 z 15 akcji (Sabalenka 4/7).

Iga Świątek w czasie meczu z Simoną Halep.Wielka Justine Henin ocenia szanse Świątek w starciu z Halep. "Niesamowity poziom"

Numer 11 rankingu WTA po raz trzynasty w karierze awansowała przynajmniej do ćwierćfinału Australian Open. Aż siedem razy wygrała ten turniej (w latach 2003, 2005, 2007, 2009, 2010, 2015, 2017).