Kapitalne zagranie Świątek. Komentator aż zaczął mówić po polsku. "Jak ona to zrobiła?!" [WIDEO]

Iga Świątek swoimi zagraniami na korcie wprawia w zachwyt zagranicznych komentatorów. Jeden z nich zaczął nawet mówić po polsku

Iga Świątek w piątkowe południe pokonała Francuzkę Fionę Ferro 6:4, 6:3 w trzeciej rundzie Australian Open. Teraz stoi przed dotychczas najtrudniejszym zadaniem i starciem z Rumunką Simoną Halep, którą pokonała już na ubiegłorocznym Roland Garrosie.

Iga Świątek z taką passą w Wielkim Szlemie, jakiej nie było od rządów sióstr Williams!Iga Świątek z taką passą w Wielkim Szlemie, jakiej nie było od rządów sióstr Williams!

Zachwyt komentatora

Iga Świątek tradycyjnie już zachwyciła kilkoma świetnymi zagraniami. W połowie drugiego seta Polka była przy siatce i mocno uderzyła forhendem. Rywalka świetnie odczytała jej zamiary i również odegrała forhendem. Piłka dotknęła siatki i przeszła tuż za siatkę po stronie naszej zawodniczki. Świątek pokazała jednak świetny refleks i zdążyła jeszcze odbić piłkę tak, że minęła rywalkę i trafiła niemal tuż pod linię końcową.

Zagraniem tym zachwycił się komentator angielskiego Eurosportu. Najpierw powiedział po angielsku: "How did she do it". A potem postanowił, że powie to też po polsku, podpowiedź dostał od polskiego widza, który do niego napisał na twitterze. I jego akcent polski był bardzo dobry. Za chwilę z uśmiechem na twarzy dodał: Jak ona to zrobiła? Współkomentatorka powiedziała, że powinien sprawdzić najpierw te słowa, a on odpowiedział, że sprawdził, bo nie chciał przez przypadek przeklinać na wizji.

Simona Halep: Simona Halep: "Iga Świątek zmiażdżyła mnie. To duże wyzwanie". Wielki rewanż!

Pojedynek IV rundy: Iga Świątek - Simona Halep zaplanowany jest na niedzielę. Relacja na żywo na sport.pl

Więcej o: