Iga Świątek już poznała potencjalną rywalkę w IV rundzie Australian Open. Najpierw sama musi wygrać

Jeśli Iga Świątek ogra Fionę Ferro w III rundzie Australian Open, to zmierzy się z Simoną Halep, którą w przeszłości Polka już pokonała.

W piątek Simona Halep, bez większych problemów, wyeliminowała Weronikę Kudermietową. Rosjanka zdołała wygrać tylko cztery gemy i ostatecznie przegrała 1:6; 3:6. Co ciekawe: dla Rumunki mecz trzeciej rundy był mniejszą przeszkodą, niż poprzednie starcie, kiedy mierzyła się z Ajlą Tomijanović (4:6, 6:4, 7:5). Teraz Halep może zmierzyć się z Igą Świątek.

Zobacz wideo Australian Open. Iga Świątek pokazała swój trening

Świątek już kiedyś ograła Halep

Polka (17. WTA) bez problemów awansowała do trzeciej rundy Australian Open. 19-latka wyeliminowała we wcześniejszych rundach kolejno Holenderkę Arantxę Rus 6:1, 6:3 oraz Włoszkę Camilę Giorgi 6:2, 6:4. Świątek tym samym kontynuuje znakomitą passę na wielkoszlemowych turniejach: wygrała w dziewięciu meczach z rzędu z bilansem 18-0 w setach. W piątek zmierzy się z Fionę Ferro

Jej magia nadal działa! Awansuje, całuje kort, tańczy i krzyczy. Jej magia nadal działa! Awansuje, całuje kort, tańczy i krzyczy. "Żyję! Taaak!"

Jeśli wygra, to zagra z Halep, którą kilka miesięcy temu rozbiła 6:1 i 6:2 w IV rundzie French Open. Rumunka nie będzie jednak łatwą rywalką, bo jest niezwykle doświadczoną zawodniczką. 29-latka wygrała French Open w 2018 roku i Wimbledon w 2019.

Naomi OsakaMotyl wkroczył do akcji na Australian Open. Długo nie dawał za wygraną [WIDEO]

Więcej o: