Lockdown stanu Wiktoria. "Ta decyzja nas bardzo boli". Australian Open podjęło decyzję

Australian Open bez udziału kibiców! Australijskie władze próbują walczyć z koronawirusem, który znowu o sobie przypomina. - Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że nowa mutacja się rozpowszechnia znacznie szybciej, dlatego stan Wiktoria będzie zamknięty - powiedział Dan Andrews. Premier stanu Wiktoria ogłosił pięciodniowy lockdown.

- Nie będę owijał w bawełnę. Ta decyzja nas bardzo boli. Mieszkańcy Wiktorii wiedzą to szczególnie. Ale jak wiemy, w Australii i na całym świecie, mamy do czynienia z wrogiem, którego wcześniej nie znaliśmy. Wirus jest coraz szybszy, groźniejszy i bardziej zaraźliwy. Dopóki nie otrzymamy szczepionki, musimy robić wszystko co w naszej mocy, aby go powstrzymać. W ciągu ostatnich godzin zidentyfikowane kolejne przypadki zakażeń. Ministerstwo Zdrowia twierdzi, że nowa mutacja rozpowszechnia się znacznie szybciej, dlatego stan Wiktoria będzie zamknięty od dziś do 23:59 17 lutego. Mieszkańcy Melbourne będą musieli pozostać w domu, z wyjątkiem zakupów niezbędnych artykułów, wyjścia do pracy i ćwiczeń sportowych. Od poniedziałku do środy będą zamknięte wszystkie szkoły.. Wszędzie obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Nie będą też możliwe żadne zgromadzenia publiczne - powiedział Dan Andrews, premier stanu Wiktoria.

Zobacz wideo Australian Open. Iga Świątek pokazała swój trening

A skoro nie są dozwolone zgromadzenia publiczne, to znaczy, że Australian Open odbywać się będzie bez udziału publiczności. W piątek kibice jeszcze będą mogli oglądać tenisistów, ale od soboty wchodzą obostrzenia. Do tej pory lokalne władze zezwoliły na wejście na korty w Melbourne od 25 tys. do 30 tys. osób dziennie.

Iga Świątek pokonała Camilę Giorgi 6:2, 6:4Kolejna rywalka Igi Świątek: "Iga gra trochę bardziej jak facet". Tłumaczy dlaczego

Co z Igą Świątek?

Hubert Hurkacz już odpadł, ale wciąż gra w nim Polka. W piątek w Melbourne Iga Świątek zmierzy się z Fioną Ferro w trzeciej rundzie Australian Open. - Dwa lata temu zaczynali z podobnego poziomu. Dziś ich kariery zmierzają w innych kierunkach. Dlaczego Hubert Hurkacz w przeciwieństwie do Igi Świątek zawodzi w najważniejszych turniejach wielkoszlemowych? - odpowiedzi na to pytanie szuka Dominik Senkowski ze Sport.pl.

Magiczne sztuczki tajwańskiej Radwańskiej. Gra jakby punkt zdobyty zwyczajnie był obrazą dla tenisaMagiczne sztuczki tajwańskiej Radwańskiej. Gra jakby punkt zdobyty zwyczajnie był obrazą dla tenisa

Więcej o: