Świątek zagra nie tylko singla. Polka potwierdziła udział w turnieju miksta

W trakcie tegorocznego Australian Open Iga Świątek nie ograniczy się jedynie do rywalizacji w singlu. Polska tenisistka weźmie udział także w turnieju miksta, a jej partnerem w parze będzie Łukasz Kubot.

Świątek potwierdziła ten fakt w trakcie konferencji prasowej po wygranym spotkaniu z Włoszką Camilą Giorgi 6:2, 6:4 w drugiej rundzie rywalizacji singlistek. Dla Świątek i Kubota będzie to sprawdzian przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio, na których również powinniśmy zobaczyć parę reprezentantów Polski. 

Zobacz wideo "Nie martwię się porażką Igi Świątek. Rywalki będą się jej obawiać"
 

Iga Świątek zagra miksta w parze z Łukaszem Kubotem

O tym, że Świątek może wystąpić w mikście z najlepszym polskim deblistą, zdradził już kilka tygodni temu w wywiadzie dla Sport.pl jej ojciec, Tomasz. Warto bowiem pamiętać, że podczas ostatniego Roland Garros Świątek nie tylko wygrała rywalizację singlistek, ale doszła także do półfinału debla w parze z Amerykanką Nicole Melichar.

- Iga prawdopodobnie będzie grała miksta z Łukaszem Kubotem - mówił Tomasz Świątek w rozmowie z Dominikiem Senkowskim. 

Świątek i Kubot swoich przeciwników dopiero poznają w najbliższych dniach, kiedy to zostanie rozlosowana drabinka turnieju miksta. W trzeciej rundzie turnieju singlistek Polka zmierzy się z Francuzką Fioną Ferro, a w pierwszej rundzie męskiego debla Łukasz Kubot w parze z Holenderem Wesleyem Koolhofem zagrają przeciwko duetowi Ariel Behar (Urugwaj) / Gonzalo Escobar (Ekwador).

Więcej o:
Copyright © Agora SA