Sensacje w AO. Klęska faworytek. Azarenka miała problemy z oddychaniem

W pierwszej rundzie turnieju kobiet doszło do wielkiej sensacji. Dwukrotna mistrzyni AO Białorusinka Wiktoria Azarenka (12. WTA) przegrała z amerykańską debiutantką - Jessicą Pegulą (61. WTA) 5:7, 4:6. Z turniejem niespodziewanie pożegnały się także Maria Sakkari i Angelika Kerber.

Już na starcie pierwszego wielkoszlemowego turnieju w 2021 roku mamy niespodziewane rezultaty. Azarenka, która w poprzednim sezonie grała w finale US Open, błyskawicznie odpadła z australijskich zawodów.

Niespodziewana porażka Huberta Hurkacza w AO. Prawdziwy dreszczowiec z udziałem PolakaNiespodziewana porażka Huberta Hurkacza w AO. Prawdziwy dreszczowiec z udziałem Polaka

Problemy Azarenki z oddychaniem. Korzystała z pomocy medycznej

Białoruska tenisistka w drugim secie spotkania musiała korzystać z pomocy medycznej, ponieważ miała problemy z oddychaniem. Służby podały jej inhalator podczas przerwy medycznej w II secie.

Po meczu stwierdziła, że wpływ na jej kiepski stan zdrowia miał pobyt na dwutygodniowej kwarantannie, której musiała się poddać razem z 71 innymi zawodnikami, którzy przylecieli do Australii samolotami z osobami zakażonymi COVID-19 na pokładzie. Była ona na tyle rygorystyczna, że nikt nie mógł puszczać swoich pokojów. Szerzej można o tym przeczytać w tekście Dominika Senkowskiego. - Jestem rozczarowana, że nie mogłam dać z siebie wszystkiego. Największy wpływ na moją grę miał brak dostępu do świeżego powietrza - powiedziała cytowana przez portal abc.net.au Azarenka, która w całym meczu popełniła 25 niewymuszonych błędów.

Z turniejem pożegnały się już trzy znane tenisistki

Odpadnięcie Azarenki nie jest jedyną niespodzianką w pierwszej rundzie AO. Na tym etapie szybko odpadły również inne tenisistki. Greczynka Maria Sakkari, która rok temu była w 1/8 finału AO (20. WTA) przegrała 1:2 (2:6, 6:0, 3:6) z Francuzką Kristiną Mladenović (52. WTA), a dzień wcześniej z imprezą pożegnała się Angelika Kerber (25. WTA). Niemka uległa w starciu z Bernardą Pera z USA (66. WTA) 0:2 w setach (6:0, 6:4).

Rosja wygrała drugą edycję Pucharu ATPWerdykt ws. Rosji prawie nie działa. Grają, wygrywają, a Niemcy pytają: "dlaczego?"

Przypomnijmy, że do II rundy awansowała jedyna Polka, Iga Świątek (17. WTA), która pokonała Holenderkę Arantxę Rus (77. WTA) 2:0 w setach (6:1, 6:3). Więcej o meczu Polki można przeczytać tutaj. W kolejnym spotkaniu 19-latka z Raszyna zmierzy się z Włoszką Camilą Giorgi (79. WTA).