Kuriozalna sytuacja na korcie w Melbourne! Sorana Cirstea poprosiła o ukaranie swojego trenera

Do kuriozalnej sytuacji doszło w trakcie meczu ćwierćfinałowego turnieju Grampians Trophy na kortach w Melbourne. Podczas rywalizacji z Amerykanką Ann Li (3:6, 1:6) Rumunka Sorana Cirstea poprosiła sędzię o ostrzeżenie dla swojego trenera!

Rumuńska tenisistka, sklasyfikowana na 71. miejscu w rankingu WTA, rozpoczęła sobotnie spotkanie dobrze, ale od stanu 2:0 w pierwszym secie zdołała ugrać już zaledwie dwa gemy. Nic więc dziwnego, że z każdym gemem była coraz bardziej nerwowa, a i w uspokojeniu się nie pomagał jej trener Adrian Cruciat.

Do wybuchu Cirstei doszło przy stanie 0:3 w drugim secie, gdy nie wytrzymała ona nie tylko swojej gry, ale i uwag swojego szkoleniowca.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz, Australian Open 2020Świątek i Hurkacz poznali rywali w Australian Open. Trudna drabinka Polaków

- Zamknij się, zamknij, zamknij! - mówiła pod jego adresem, aż wreszcie zwróciła się do sędzi Marijany Veljović. - Możesz dać mu ostrzeżenie? Mówi bez przerwy! On tam jest, jestem tutaj. Mówiłam mu 10 razy, żeby się zamknął.

- Czy chcesz, żebym dała ostrzeżenie twojemu trenerowi? To będzie oznaczało ostrzeżenie dla ciebie - odpowiedziała Veljović. - Wiem, ale powiedz mu, żeby się zamknął! Mówiłam mu 10 razy, już nie mogę - odparła Rumunka.

Iga Świątek stała się Iga Świątek stała się "atrakcyjnym kąskiem dla rywalek". "Williams na nią patrzy"

Noc wycofań

Cirstea przegrała mecz w dwóch setach i to Ann Li zagra w półfinale Grampians Trophy – z trzech turniejów rozgrzewkowych WTA w Australii ten zaczął się najpóźniej, bo grają w nim zawodniczki, które dłużej były w kwarantannie - z Jennifer Brady. W drugim półfinale tego turnieju Greczynka Maria Sakkari będąca od początku roku w bardzo dobrej formie mierzy się z Estonką Anette Kontaveit, która awansowała bez gry, bo wycofała się Wiktoria Azarenka.

Hubert Hurkacz w meczu z Sebastianem Kordą. Delray Beach Open, USA, 13 stycznia 2021Maraton Hurkacza w Melbourne! Znalazł się mocny na Polaka. Koniec fantastycznej serii

To była noc wycofań w turniejach poprzedzających Australian Open (początek Wielkiego Szlema w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu, już pierwszego dnia mecz Igi Świątek z Holenderką Arantxą Rus). Naomi Osaka nie stanęła do meczu z Elise Mertens w Gippsland Trophy, a Serena Williams zrezygnowała z półfinału z Ashleigh Barty w Yarra Valley Classics.

W finale Yarra Valley zagrają tenisistki, które zrobiły najlepsze wrażenie w tygodniu poprzedzającym Australian Open: Ashleigh Barty i Garbine Muguruza. To też dwie z ledwie trzech tenisistek z Top 20 rankingu, które dotrwały do końca tych rozgrzewkowych turniejów. Trzecia z czołowej 20, Belgijka Elise Mertens, zagra w finale Gippsland Trophy Kaią Kanepi. Kanepi grała w Gippsland Trophy znakomicie, przerwała serię zwycięstw Aryny Sabalenki, wygrała starcie z Karoliną Muchovą, w którym również nie była faworytką, a w półfinale była lepsza od Jekateriny Aleksandrowej, która wyeliminowała z Gippsland Trophy Igę Świątek i Simonę Halep