Rywalka przeprosiła Igę Świątek po meczu. "Taki jest protokół"

Kaja Juvan uległa Idze Świątek w drugiej rundzie turnieju WTA w Melbourne. Rywalka przeprosiła Polkę za swoje zachowanie po zakończeniu spotkania

Przygotowując się do rywalizacji w Australian Open, Iga Świątek bierze udział w turnieju WTA w Melbourne. W pierwszej rundzie nasza zawodniczka miała wolny los, natomiast w drugiej pokonała Słowenkę Kaję Juvan (2:6, 6:2, 6:1). Tenisistki, które dobrze znały się z rozgrywek młodzieżowych (razem wywalczyły złoto młodzieżowych igrzysk w Buenos Aires), zakończyły mecz w dość dziwny sposób, bowiem nie pożegnały się przy siatce. Juvan wyjaśniła ten incydent za pośrednictwem Instagrama.

Zobacz wideo Iga Świątek wykonała wyzwanie Małysza w zaskakujący sposób

"Iga, przepraszam. Umiem pogodzić się z porażką". Rywalka kaja się za nieprzytulenie Świątek

– Iga, przepraszam, że cię nie przytuliłam po zakończeniu meczu – napisała Juvan (104. WTA). – Umiem pogodzić się z porażką. Ale taki po prostu był protokół! Spokojnie, w kontekście naszej przyjaźni nic się nie zmienia – zapewniła słoweńska tenisistka. 

 

A Świątek na Twitterze napisała: - Grać przeciwko najlepszej przyjaciółce, szczególnie gdy to pierwszy mecz sezonu to zawsze wyzwanie. Jest trzecia runda.

Iga Świątek odpadła z turnieju WTA 500 Gippsland Trophy w Melbourne

Świątek szybko zakończyła udział w turnieju WTA 500 Gippsland Trophy w Melbourne. Dzień po zwycięstwie nad Juvan, Polka uległa Jekaterinie Aleksandrowej 4:6, 2:6. Rosjanka była rozstawiona z numerem 9., a Świątek, jak relacjonował nasz dziennikarz Dominik Senkowski, nie wytrzymała naporu agresywnie grającej rywalki. Kolejny mecz nasza tenisistka rozegra już podczas Australian Open.

Więcej o: