Ważna wygrana Kamila Majchrzaka. Czekał na to od 2019 roku!

Polski tenisista rozprawił się w dwóch setach 6:3, 6:4 z Serbem Laslo Djere w I rundzie turnieju ATP 250 na twardych kortach w Melbourne. Na swoją kolejną wygraną w głównej drabince ATP Majchrzak musiał czekać od końcówki sierpnia 2019 roku.

Kamil Majchrzak (108. ATP) od końca poprzedniego sezonu ma nowego trenera. Obecnie jest nim Szwed Joakim Nystroem, który zastąpił Tomasz Iwańskiego. Polski tenisista pod wodzą nowego szkoleniowca zanotował udaną inaugurację w 2021 roku.

Australia Tennis ExhibitionTo nie jest fotomontaż! "Dobra robota Australio!" Sport wygrał z pandemią. Milionerzy uwolnieni

Dobry mecz Majchrzaka w Melbourne. Pokonał wyżej notowanego tenisistę

Rywalem Majchrzaka w I rundzie ATP Melbourne 250 na twardych kortach był Serb Laslo Djere (56. ATP). Zawodnik z Bałkanów w przeszłości był najlepszy w dwóch turniejach na ceglanej mączce - w Rio de Janeiro w 2019 roku i w Sardynii w 2020 roku.

Pierwszy set ułożył się znakomicie dla Polaka, który szybko objął prowadzenie 3:0, przełamując rywala w drugim gemie. Ostatecznie wygrał 6:3. Drugi set był znacznie bardziej zacięty. Majchrzak prowadził już 3:1 i 4:3, ale potem zaczęły się problemy. Serb miał dwa break-pointy na 4:4, ale ich nie wykorzystał. Dwa gemy przewagi po stronie polskiego tenisisty były kluczowe w końcowej fazie drugiego seta. Djere zmniejszył jeszcze straty do stanu 4:5, ale w kolejnym gemie Polak wykorzystał drugą piłkę meczową i mógł się cieszyć z premierowego zwycięstwa w 2021 roku.

Urszula RadwańskaFinał nie dla Urszuli Radwańskiej. Gładka porażka w półfinale

Majchrzak w przekroju całego meczu popisał się sześcioma asami. Polak wygrał swój pierwszy mecz w głównym cyklu ATP od turnieju wielkoszlemowego US Open sierpnia 2019 roku, kiedy w II rundzie pokonał Urugwajczyka Pablo Cuevasa 6:7(3), 6:4, 2:6, 6:4, 6:1.

Następnym rywalem polskiego tenisisty będzie zwycięzca starcia Holendra Botica van de Zandschulpa (ATP 159) z Australijczykiem Tristanem Schoolkate (ATP 844), który gra w zawodach z dziką kartą. Majchrzak kolejne spotkanie zagra w środę.