Międzynarodowa afera przed Australian Open. Hiszpania oficjalnie przeprasza Australię

Hiszpańska federacja tenisa (RFET) przeprosiła Australijską Federację Tenisa (TA) za zachowanie dwóch hiszpańskich tenisistów, którzy skarżyli się na to, jak są traktowani podczas kwarantanny przed rozpoczynającym się za kilkanaście dni turniejem wielkoszlemowym Australian Open.

8 lutego wystartuje Australian Open. - Tenisiści dopiero dolecieli do Australii, a już wybuchła afera. Z powodu pozytywnych przypadków COVID-19 w samolotach 72 zawodników jest zamkniętych w pokojach na dwa tygodnie tuż przed startem Australian Open. Część z nich narzeka na jedzenie i myszy. Niechętni tenisistom są Australijczycy, którzy przeżyli surowy lockdown i boją się nowej fali pandemii. A Naomi Osaka wrzuconym przez siebie zdjęciem rozwścieczyła innych zawodników oraz zawodniczki - napisał nasz dziennikarz Dominik Senkowski.

Zobacz wideo Finał turnieju wielkoszlemowego jak zwykłe zawody? "Jeżeli w poprzednich meczach działały pewne rutyny, to dlaczego robić coś innego"

Kolejna śmierć w rodzinie Sloane Stephens. Gwiazda tenisa musi przeżywać żałobę w izolacjiKolejna śmierć w rodzinie Sloane Stephens. Gwiazda tenisa musi przeżywać żałobę w izolacji

RFET przeprosiła TA. "Inicjatywa w żaden sposób nie kwestionujemy działań organizatorów AO"

Hiszpańska Federacja Tenisa oświadczyła w czwartek, że dwóch graczy - Mario Vilella i Carlos Alcaraz - nie zostało poinformowanych, że będą musieli odbyć kwarantannę, jeśli będą lecieć z kimś, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa "niezależnie od fizycznej bliskości".

RFET zareagowała na tą sytuację w bardzo mocny sposób. Hiszpańska Federacja Tenisa stwierdziła, że że hiszpańscy tenisiści nie będą w stanie konkurować na "równych warunkach" w zawodach, a ich "zamknięcie" może spowodować u nich szkody fizyczne i psychiczne.

W sobotę RFET postanowiła się zreflektować, wydając kolejne oświadczenie, w którym przeprosiła Australijską Federację Tenisa. - Przepraszamy TA, jeśli nasze oświadczenie kiedykolwiek zostało zinterpretowane jako krytyka waszych metod pracy - czytamy w oświadczeniu, cytowanym przez portal sports.yahoo.com.

W sobotę RFET zaapelowała, że jej zamiarem było: "aby organizatorzy Australian Open zapewnili hiszpańskim tenisistom, którzy zostali zamknięci w izolacji na 14 dni, bezpieczne warunki do treningów. Ta inicjatywa oparta jest na dobrej wierze i w żaden sposób nie kwestionujemy działań rządu Australii czy organizatorów Australian Open" - czytamy w oświadczeniu.

W sobotę odnotowano trzy nowe przypadki wśród gości z zagranicy na kwarantannie hotelowej w Victorii. Nie było do końca wiadomo, czy nowe przypadki były powiązane z Australian Open.

Hubert HurkaczATP: Hubert Hurkacz z awansem w rankingu! Liderem wciąż Djoković

- RFET dziękuje TA za wysiłek zorganizowania w tych trudnych chwilach z powodu pandemii pierwszego Wielkiego Szlema w sezonie, niezwykle istotnego dla naszych graczy, którzy mają zamiar ponownie rywalizować - dodała RFET. Australian Open rozpocznie się 8 lutego w Melbourne, stolicy stanu Wiktoria.

Więcej o: