Linette z zagraniem roku! Co za uderzenie! Polskie tenisistki miażdżą rywalki [WIDEO]

Magda Linette została trzecią polską tenisistką, której zagranie docenili kibice głosujący dla WTA. Jej wymianę z meczu w turnieju w Hua Hin wybrano zagraniem roku. To już siódme tego typu wyróżnienie przyznane tenisistkom z Polski.

Wyróżnione zagranie Linette pochodzi z lutego i turnieju w Hua Hin w Tajlandii, gdy popisała się fantastycznym forhendem w starciu z Shuaj Peng. Zachwycony komentator nie mógł wyjść z podziwu. Powiedział: "Żartujesz sobie ze mnie. To było nadzwyczajne".

Zobacz wideo Ikona Futbolu 2020 - plebiscyt Sport.pl

Magda Linette z Zagraniem Roku WTA! To już trzecia Polka z takim wyróżnieniem!

Poza tym zagraniem do nagrody była nominowana jeszcze inna wymiana Linette, z sierpniowej imprezy w Lexington, gdy rywalizowała z Lauren Davis.

Jej rywalkami były także Caroline Wozniacki i Karolina Pliskova. Wybór zagrania tej pierwszej, która od stycznia nie gra już w tenisa, wywołał spore kontrowersje. Ostatecznie w głosowaniu wygrała Linette, której wymiana z Shuaj Peng zgromadziła 40,1 procent głosów. Zagranie Woźniackiej przegrało o 15,5 procent, na trzeciej pozycji była druga wymiana Linette, a dopiero za nim uderzenie Pliskovej. 

Polską tradycję przerwała tylko Halep! Linette, Świątek i Radwańska miażdżą konkurencję!

Linette kontynuuje polską tradycję w tym głosowaniu. W latach 2013-2017 wyróżnienie dla najlepszego zagrania roku otrzymywała Agnieszka Radwańska. Rok temu sukces finalistki Wimbledonu powtórzyła Iga Świątek. Polską serię przerwała jedynie Rumunka Simona Halep w 2018 roku. To już kolejne wyróżnienie dla polskiej tenisistki w tegorocznych WTA Awards. Wcześniej Iga Świątek została tenisistką z "największym postępem w 2020 roku" i "najbardziej lubianą przez fanów". 

Roland Garros. Iga Świątek na dachu galerii handlowej Lafayette, z wieżą Eiffla w tleŚwiątek z kolejnym prestiżowym wyróżnieniem od WTA! Rywalka Polki tenisistką roku

Ostatnio Linette notowała gorsze wyniki. Odpadła m.in. w 1. rundzie w Ostrawie oraz w Roland Garros, w 2. rundzie w Rzymie i Strasbourgu. W US Open doszła jednak do 3. rundy, więc nie można powiedzieć, że okres po wznowieniu rozgrywek przerwanych przed pandemię był w jej wykonaniu wyłącznie zły. Zmieniła trenera, jej nowym szkoleniowcem po Marku Gellardzie został Nikola Horvat. 

Iga Świątek z pucharem za zwycięstwo we French OpenWyjątkowe wyróżnienie dla Igi Świątek. Druga Polka w historii

28-letnia tenisistka jest na 40. miejscu w rankingu WTA. Po sukcesie Igi Świątek w Paryżu nie jest już najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką. Świątek zajmuje 17. miejsce.

Ojciec Igi Świątek twardo: Ojciec Igi Świątek twardo: "Nie zapłacimy. To propozycja z kosmosu". Wielkie pieniądze