Aż dwa uderzenia Polki nominowane do zagrania roku! "To było nadzwyczajne"

Magda Linette ma wielką szansę wygrać plebiscyt na "zagranie roku". Aż dwa jej uderzenia zostały nominowane do głównej nagrody. Głosowanie trwa do wtorku do godziny 17:00.

Jeśli jeszcze nie oddaliście głosu na zagranie roku w damskim tenisie, to czas najwyższy. Głosować można na Twitterze w tym miejscu:

 
Zobacz wideo Finał turnieju wielkoszlemowego jak zwykłe zawody? "Jeżeli w poprzednich meczach działały pewne rutyny, to dlaczego robić coś innego"

Wśród czterech wyróżnionych zagrań aż dwa należą do Magdy Linette. Jedno podchodzi z lutego turnieju w Hua Hin, gdy popisała się fantastycznym forhendem w starciu z Shuaj Peng. Zachwycony komentator nie mógł wyjść z podziwu. Powiedział: "Żartujesz sobie ze mnie. To było nadzwyczajne". Drugie zagranie Linette jest z sierpniowej imprezy w Lexington, gdy rywalizowała z Lauren Davis. 

Linette jak Radwańska i Świątek?

Jeśli Linette okaże się najlepsza, będzie kontynuować polską tradycję w tym głosowaniu. W latach 2013-2017 wyróżnienie dla najlepszego zagrania roku otrzymywała Agnieszka Radwańska. Rok temu sukces finalistki Wimbledonu powtórzyła Iga Świątek.

Nominację w tym roku otrzymały także Caroline Wozniacki i Karolina Pliskova. Ta pierwsza od styczniowego Australian Open nie gra już w tenisa. Wybór kandydatur wywołał wiele kontrowersji. - "Serio? Caroline Wozniacki? To normalne zagranie", "Kto wybrał te uderzenia?", "Dziwne wybory, dlaczego nie ma innych uderzeń" - to tylko niektóre z komentarzy. Jeden z kibiców zauważył z kolei: "Magda Linette sprawia, że Agnieszka Radwańska może być dumna".

Linette z nowym trenerem

Miesiąc temu trener Mark Gellard poinformował na Instagramie, że wraz z Magdą Linette postanowili zakończyć współpracę. - Czas, który spędziliśmy razem, zawsze będzie wyjątkowy - napisał Brytyjczyk. Nowym szkoleniowce Polki został Chorwat Nikola Horvat.

Ostatnio Linette notowała gorsze wyniki. Odpadła m.in. w 1. rundzie w Ostrawie oraz w Roland Garros, w 2. rundzie w Rzymie i Strasbourgu. W US Open doszła jednak do 3. rundy, więc nie można powiedzieć, że okres po wznowieniu rozgrywek przerwanych przed pandemię był w jej wykonaniu wyłącznie zły.

28-letnia tenisistka jest na 40. miejscu w rankingu WTA. Po sukcesie Igi Świątek w Paryżu nie jest już najwyżej sklasyfikowaną polską zawodniczką. Świątek zajmuje 17. miejsce.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.