Novak Djoković poległ w półfinale! ATP Finals będzie miało nowego zwycięzcę

Dominic Thiem pokonał Novaka Djokovicia 2:1 (7:5, 6:7, 7:6) w półfinale turnieju ATP Finals w Londynie. W finale turnieju zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Rafael Nadal - Danił Miedwiediew.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane. Obydwaj zawodnicy pokazywali świetne serwisy. W pierwszym secie przy stanie 5:5 wydawało się, że dojdzie do tie breaka. W 11. gemie Dominic Thiem przełamał jednak Novaka Djokovicia, mimo że przegrywał 0:15 i 15:30. Potem wygrał 12. gema, a całą pierwszą partię 7:5.

Caroline Woźniacki szczerze o swojej chorobie. Caroline Woźniacki szczerze o swojej chorobie. "Pewnego dnia nie możesz się ruszyć"

Thiem pokonał Djokovicia. Austriak czeka na finałowego rywala

Drugi set także był bardzo wyrównany. Obydwaj zawodnicy prezentowali się bardzo dobrze i mieli problemy z przełamaniem rywala. W 11. gemie Thiem obronił dwie piłki setowe. I wyszedł z opresji tak dobrze, że już w drugim secie był bliski zakończenia meczu. Djoković obronił jednak cztery piłki meczowe.

Losy spotkania rozstrzygnąć musiał więc trzeci set. Tu również gra była wyrównana, co doprowadziło do kolejnego tie breaka. W nim, na początku kapitalnie spisywał się Djoković, który prowadził już 4:0. Thiem się jednak nie poddał, odrobił straty i ostatecznie wygrał 7:5, a cały mecz (trwający dwie godziny i 57 minut) 2:1.

- Myślałem, że po pierwszym triumfie wielkoszlemowym w Nowym Jorku będę bardziej spokojny, ale to był błąd. Byłem tak spięty i zdenerwowany jak zawsze, ten mecz był tak wyrównany - stwierdził Thiem. Jego zwycięstwo oznacza, że ATP Finals na pewno wygra tenisista, który do tej pory tego nie zrobił: bo takiego triumfu na koncie nie ma ani Miedwiediew, ani Nadal. W 2021 roku finały zostaną rozegrane w Turynie.

Iga ŚwiątekFatalna informacja dla tenisistów. Australian Open ma zostać przesunięte