Fantastyczny punkt debla Kubota! Ostatni w ich karierze! Polak zmienia partnera [WIDEO]

To koniec! Łukasz Kubot kończy współpracę z Marcelo Melo. - W przyszłym sezonie Polak będzie tworzył duet z Wesleyem Koolhofem - informuje Tomasz Lorek z Polsatu Sport.

Wszystko zaczęło się pięć lat temu na turnieju w Wiedniu, który Łukasz Kubot i Marcelo Melo zakończyli zwycięstwem. Rok później powtórzyli sukces. Od tego drugiego austriackiego turnieju zaczęli razem regularnie grać. Przełomowym momentem był jednak 2017, gdy wygrali w Wimbledonie, pokonując w finale Olivera Maracha i Mate'a Pavicia. W kolejnym sezonie znowu dotarli do finału wielkoszlemowego turnieju, ale US Open wygrała para Mike Bryan i Jack Sock. W 2019 Polak i Brazylijczyk grali w finałach imprez m.in. w Pekinie, Szanghaju oraz Indian Wells.

Zobacz wideo Gikiewicz: Gumny dostaje powołanie, a nie gra. Dlaczego ja mam nie dostać?

Jan BłachowiczBłachowicz ostrzega mistrza UFC: To zły pomysł. Poznasz legendarną polską siłę

W czwartek 19 listopada Kubot i Meloograli ograli parę Wesley Koolhof i Nikola Mektić 6:4, 6:7 (2-7), 10-8. To był ich ostatni wspólny mecz. Pożegnali się z kibicami piękną akcją.

Kubot z Melo zdobyli w sumie piętnaście tytułów deblowych. 

Jaka przyszłość czeka obu zawodników?

- W przyszłym sezonie Polak będzie tworzył duet z Wesleyem Koolhofem. Z kolei partnerem Brazylijczyka ma być inny Holender - Jean Julien Rojer - taką informację podał Tomasz Lorek z Polsatu Sport.

Aleksander BuksaWisła Kraków może stracić wielki talent. "To na niego w pewien sposób wpływa"