Pierwszy taki sukces Huberta Hurkacza w karierze! Przełomowe zwycięstwo w Paryżu

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime wygrali turniej debla ATP Masters 1000 w Paryżu! Para polsko-kanadyjska pokonała w finale parę Mate Pavić - Bruno Soares 6:7(3), 7:6(7), 10:2. To pierwszy w karierze tytuł Hurkacza w rywalizacji deblowej.

Spotkanie finałowe było bardzo zacięte. Przez pierwsze dwa sety nie było nawet jednego przełamania. W pierwszej partii lepsi w tie-breaku okazali się doświadczeni Pavić i Soares, rozstawieni w Paryżu z numerem drugim. W drugiej Hurkacz i Auger-Aliassime zrewanżowali się rywalom. Wygrali w tie-breaku 9:7, broniąc po drodze pięciu piłek meczowych. Rywale nie wykorzystali dobrej sytuacji. Remis 1:1 w setach oznaczał, że potrzebny był dodatkowy, rozstrzygający set. W nim Polak i Kanadyjczyk szybko wyszli na prowadzenie, powiększali przewagę i triumfowali 10:2. - "Zrobiliśmy to. Felix Auger-Aliassime, dziękuję" - napisał na Twitterze Hurkacz.

Tomas Pekhart z Legii WarszawaPiłkarz Legii zakażony koronawirusem. Jeszcze jeden komunikat tuż przed meczem

Pierwszy taki sukces Hurkacza

To wielki sukces Hurkacza i Auger-Aliassime'a, bo na co dzień specjalizują się w grze singlowej, a w debla grają tylko od czasu do czasu. Nasz zawodnik w rankingu deblowym był przed turniejem w Paryżu na 180. miejscu, jego partner na 250. Teraz obaj znacznie awansują, Polak na pewno do pierwszej setki. To też dobra wiadomość pod kątem igrzysk w Tokio, które przełożono na przyszły rok.

Hurkacz gra w debla coraz lepiej, a od kilku miesięcy zapowiada, że chce z Łukaszem Kubotem reprezentować Polskę w turnieju olimpijskim. Hurkacz i Kubot grali ze sobą już m.in. podczas styczniowego turnieju ATP Cup rozgrywanego w Australii. Przegrali wtedy z Argentyńczykami i Chorwatami.

Wybudowany na Euro 2012 bursztynowy stadion w Gdańsku będzie spłacany przez miejską spółkę Arena Gdańsk (dawniej BIEG 2012) do roku 2024. Roczna rata wynosi obecnie ok. 40 mln zł. Stadion Lechii Gdańsk zmienia nazwę. "Nie możemy ukryć zdziwienia"

Zwycięstwo w Paryżu to pierwszy tytuł deblowy w karierze dla Hurkacza na poziomie głównego cyklu ATP. Ma też na koncie jeden tytuł w singlu, zdobyty w zeszłym roku w Winston Salem. Dla 23-latka z Wrocławia to też pewne pocieszeniu po niezbyt udanym występie w rywalizacji singlistów w Paryżu. Hurkacz przegrał już w pierwszej rundzie z Rumunem Radu Albotem 5:7, 7:6(5), 4:6.