Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala. Zagra już w czwartek

Hubert Hurkacz poznał kolejnego rywala, z którym zmierzy się w II rundzie ATP Tour 500. Przeciwnikiem Polaka będzie Lorenzo Sonego (42. ATP). Spotkanie z Włochem odbędzie się w najbliższy czwartek.

Hubert Hurkacz (31. ATP) awansował do kolejnego etapu halowego turnieju ATP Tour 500 na kortach twardych w Wiedniu po wygranej z Węgrem Attilem Balazsem (6:3, 7:5). Lorenzo Sonego z kolei we wtorkowy wieczór mierzył się z Serbem, Dusanem Lajoviciem, którego pokonał w dwóch setach 6:4, 6:3. Włoch uzyskał szansę gry w 1/16 finału po wycofaniu się z zawodów Diego Schwartzmana.

Hubert Hurkacz poznał swojego kolejnego rywala. Znany przeciwnik polskiego tenisisty

Lorenzo Sonego musiał się namęczyć, aby awansować do kolejnego etapu ATP 500. W pierwszym secie na przełamanie kibice czekali do 10. gema, natomiast w drugiej części spotkania 25-letni Włoch zaatakował w momencie, gdy przegrywał 3:2. Finalnie czterokrotnie obronił się przed stratą serwisu oraz wykorzystał dwa z czterech break pointów.

Hubert Hurkacz i Lorenzo Sonego mieli już okazję rywalizować ze sobą kilkukrotnie w poprzednich latach. Czwartkowe spotkanie w 1/8 fazie rozgrywek w Wiedniu będzie w sumie piątą rywalizacją dwóch tenisistów. Ostatnie odbyło się w styczniu br. podczas zawodów w Auckland. Wtedy 23-letni reprezentant Polski odegrał się za porażkę w Budapeszcie z 2018 roku i wygrał w I rundzie 7:5, 6:3.

Wcześniejsze spotkania między Hubertem Hurkaczem a Lorenzo Sonego miały miejsce jeszcze w challengerach. Dwa lata temu Polak okazał się lepszy od swojego przeciwnika w Shenzhen. Natomiast Włoch odegrał się wygrywając na kortach w Genui. Dotychczasowy bilans meczów wynosi więc 2:2.