Iga Świątek zabrała głos po kontakcie z zakażonym Andrzejem Dudą. "Badania wykonujemy regularnie"

Iga Świątek skomentowała sytuację związaną z kwarantanną, na którą musi się udać po kontakcie z zakażonym prezydentem Andrzejem Dudą. - Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa - napisała na Twitterze polska tenisistka.

W sobotę rano rzecznik Kancelarii Prezydenta, Błażej Spychalski, poinformował, że Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał na Twitterze.

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

W piątek Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Oficerskiem Orderu Odrodzenia Polski Igę Świątek i jej ojca, Tomasza. Z tego powodu zarówno polska tenisistka, jak i jej ojciec, będą musieli poddać się kwarantannie, z powodu bezpośredniego kontaktu z prezydentem, choć wszyscy obecni w trakcie ceremonii korzystali z maseczek i rękawiczek, co widać na nagraniu, opublikowanym na Twitterze.

Świątek: Nie mamy objawów koronawirusa

Całą sytuację skomentowała także Iga Świątek. - Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! - napisała polska tenisistka.

Iga Świątek wywalczyła sobie odznaczenie sukcesem w tegorocznym turnieju Roland Garros, w którym pokonała w finale Sofię Kenin (6:4, 6:1). Od tamtego czasu polska tenisistka w zbiera gratulacje z całego świata. 19-latka zanotowała również olbrzymi awans w klasyfikacji WTA. Po wygraniu Wielkiego Szlema awansowała z 53. na 17. miejsce, ustanawiając historyczny rekord.

Świątek jest pierwszą w historii polskiego tenisa zawodniczką, która zwyciężyła wielkoszlemowy turniej w singlu. "Zwycięstwo Polki w tym turnieju było wydarzeniem o charakterze dziejowym w historii naszego tenisa i naszego sportu" - napisano na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Przeczytaj także: