Iga Świątek miała kontakt z zakażonym Andrzejem Dudą

Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. W piątek medal od prezydenta odebrała Iga Świątek, przez co będzie musiała udać się na kwarantannę. - Myślę, że pani Iga Świątek również powinna zostać objęta kwarantanną - mówi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na antenie RMF FM.
Iga Świątek (z prawej) odbierająca gratulacje od prezydenta Andrzeja Dudy (z lewej) podczas ceremonii w Pałacu Prezydenckim (23.10.20r.) Źródło: Twitter (Kancelaria Prezydenta)
https://twitter.com/prezydentpl/status/1319588626058121216/photo/1

W sobotę rano rzecznik Kancelarii Prezydenta, Błażej Spychalski, poinformował, że Andrzejda Duda otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. - Szanowni Państwo, zgodnie z zaleceniami wczoraj prezydent Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi - napisał na Twitterze.

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

W piątek Andrzej Duda odznaczył Krzyżem Oficerskiem Orderu Odrodzenia Polski Igę Świątek i jej ojca, Tomasza. Z tego powodu wszystko wskazuje na fakt, że zarówno polska tenisistka, jak i jej ojciec, będą musieli poddać się kwarantannie, z powodu bezpośredniego kontaktu z prezydentem, choć wszyscy obecni w trakcie ceremonii korzystali z maseczek i rękawiczek, co widać na nagraniu, opublikowanym na Twitterze.

- Myślę, ze pani Iga Świątek również powinna zostać objęta kwarantanną - mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w sobotniej rozmowie z RMF FM. Zgodnie z obecnymi przepisami kwarantanna wynosi 10 dni licząc od dnia następującego po dniu styczności ze źródłem zakażenia. 

Iga Świątek wywalczyła sobie odznaczenie sukcesem w tegorocznym turnieju Roland Garros, w którym pokonała w finale Sofię Kenin (6:4, 6:1). Od tamtego czasu polska tenisistka w zbiera gratulacje z całego świata. 19-latka zanotowała również olbrzymi awans w klasyfikacji WTA. Po wygraniu Wielkiego Szlema awansowała z 53. na 17. miejsce, ustanawiając historyczny rekord.

Świątek jest pierwszą w historii polskiego tenisa zawodniczką, która zwyciężyła wielkoszlemowy turniej w singlu. "Zwycięstwo Polki w tym turnieju było wydarzeniem o charakterze dziejowym w historii naszego tenisa i naszego sportu" - napisano na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

Przeczytaj także:

Więcej o: