Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału! Może zagrać z 13. rakietą świata

Hubert Hurkacz wygrał z Miszą Zwieriewem w turnieju ATP w Kolonii 6:4, 6:3. Polak dzięki pokonaniu brata finalisty tegorocznego US Open awansował do ćwierćfinału.

Hurkacz na początku pierwszego seta spotkania miał duże problemy. 268. na świecie Zwieriew dostał aż pięć szans, żeby go przełamać w trakcie pierwszego i piątego gema spotkania. Za każdym razem Polak się bronił i sam wykorzystał jedynego break pointa w secie - przy stanie 5:4 i 40:30, co sprawiło, że wygrał także pierwszą partię 6:4.

Hurkacz w ćwierćfinale w Koeln. Pokonał brata siódmego zawodnika świata

W drugiej już raz zdarzyło mu się przegrać gema przy swoim serwisie, ale ważniejsze, że umiał ugrać dwa przeciwko podającemu rywalowi. Zrobił to przy stanie 3:1, obejmując prowadzenie w secie i na 4:2, wracając do przewagi po odrobieniu strat przez rywala. Przy stanie 5:3 zrobiło się gorąco. Zwieriew miał dwa break pointy, ale ponownie nie potrafił ich wykorzystać i Polak doprowadził do równowagi. Potem nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej, ale drugą skończył seta i wygrał go 6:3, a cały mecz 2:0.

Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju w Kolonii i w kolejnym meczu zmierzy się z lepszym z pary Gilles Simon i Roberto Bautista-Agut. Francuz to 57. zawodnik światowego rankingu, a Hiszpan jest w nim 13. To pozycja o 18 miejsc wyższa niż w przypadku Hurkacza. Misza Zwieriew, którego pokonał Polak to prywatnie brat siódmego zawodnika rankingu ATP i finalisty tegorocznego US Open, Alexandra Zwieriewa