Legenda tenisa pod wrażeniem Igi Świątek. "Jeśli będzie tak grać, to wygra z sześć Wielkich Szlemów"

John McEnroe rozpływał się nad grą Igi Świątek w finale Rolanda Garrosa. Były tenisista komentował finał dla stacji NBC Sports. - Gdzie ona była rok temu? Jeśli będzie tak grać, to wygra pewnie z sześć Wielkich Szlemów - mówiła legenda tenisa.

Iga Świątek została pierwszą polską tenisistką, która wygrała w finale wielkoszlemowego turnieju singla. Polka pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1 na kortach Rolanda Garrosa i triumfowała w French Open bez straty seta. 

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Komentarz Johna McEnroe o grze Świątek w trakcie finału Rolanda Garrosa. "Serwis silny niczym pocisk z procy"

Cały tenisowy świat był pod wielkim wrażeniem wyczynu 19-latki z Raszyna, która w fantastycznym stylu wygrała Wielkiego Szlema. Komplementów nie szczędził jej również John McEnroe, były amerykański tenisista. - Wcale nie widać po niej nerwów! Gra jak rutyniarka. Jej najtrudniejszy set tutaj to 6:4! Gdzie ona była rok temu? No tak, musiała skończyć liceum - mówił McEnroe w czasie transmisji finału na antenie NBC Sports.

- Podaje dużo lepiej niż Kenin. Ten ostatni serwis był silny niczym pocisk z procy - zachwalał Świątek były amerykański tenisista, po tym jak 19-latka wygrała I seta z Kenin 6:4. - Jeśli ona będzie tak grać jak teraz, to wygra pewnie z sześć Wielkich Szlemów. Pomyliła drogę do swojego boksu - to chyba jedyny moment, w którym się dziś pogubiła. Ale fajnie, że się tak cieszy - gdyby mogła, to wyściskałaby pewnie dzisiaj cały stadion - zakończył McEnroe.

McEnroe to były amerykański tenisista, który w karierze wygrał 7 turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej w latach 1979-1984. W 1981, 1983 i 1984 był  uznawany tenisistą roku ATP. Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym Amerykanina była gra jednoręcznym, leworęcznym bekhendem. W swojej karierze wygrał w sumie aż 77 turniejów ATP Tour w grze pojedynczej, 78 w grze podwójnej i 1 w grze mieszanej.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: