Iga Świątek w dwa tygodnie zarobiła prawie dwa razy więcej niż przez całą wcześniejszą karierę

Historyczny sukces Igi Świątek w finale Rolanda Garrosa sprawił, że Polka tylko w ciągu dwóch tygodni spędzonych na kortach ziemnych w Paryżu zainkasowała niedmal dwa razy więcej niż przez dotychczasową karierę przed rozpoczęciem paryskiego turnieju!

Historyczny dzień dla polskiego tenisa. Iga Świątek pokonała Sofię Kenin 6:4, 6:1 w finale Rolanda Garrosa. To pierwszy wielkoszlemowy tytuł w singlu w historii dla Polski. Świątek przemknęła przez turniej jak burza, nie przegrywając nawet jednego seta. Wielki sukces 19-latki to dla niej nie tylko ogromny prestiż i awans w rankingu WTA, ale też ogromny zarobek.

Zobacz wideo Świątek wygrała Roland Garros. "Kiedyś przetrwała mentalny kataklizm"

Astronomiczne zarobki Świątek za wygranie French Open. Niemal dwa razy więcej niż dotąd!

Według oficjalnego portalu Światowego Związku Tenisa Polka w dotychczasowej karierze zarobiła na korcie ponad 1,1 mln dolarów. Wygrana w finale Rolanda Garrosa oznacza, że Świątek ten zarobek niemal podwoiła! Dzięki zwycięstwu z Sofią Kenin na konto Polki wpłynie nagroda pieniężna w wysokości 1 894 332 dolarów! To jednak nie wszystko, ponieważ Świątek za dotarcie do półfinału debla wspólnie z Amerykanką Nicole Melichar zarobiły 130 953 dolarów. Licząc singla i debla, Świątek zarobiła podczas Rolanda Garrosa fortunę w wysokości 1 959 808 dolarów!

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: