Olbrzymi skok Igi Świątek w najnowszym rankingu WTA po zwycięstwie w Roland Garros

Iga Świątek po wygraniu French Open na kortach ziemnych w Paryżu zanotuje olbrzymi awans w rankingu WTA. 19-latka poprawi swoje najlepsze miejsce o kilkadziesiąt pozycji!

Iga Świątek już po awansie do finału Rolanda Garrosa w wirtualnym rankingu zajmowała 24. miejsce. Po wygranej z Sofią Kenin 6:4, 6:1 została pierwszą Polską tenisistką, która zdobyła wielkoszlemowy tytuł w singlu. Niesamowity sukces 19-latki z Raszyna ma również swoje odzwierciedlenie w najnowszym notowaniu WTA.

Zobacz wideo "Świątek będzie dominowała na korcie i będzie prowadziła grę"

Ogromny awans Świątek w rankingu WTA. Polka będzie w czołowej "20" świata!

Polka przed rozpoczęciem turnieju zajmowała 53. miejsce na światowych listach. Po zakończeniu sobotniego finału Światek poprawiła swoją lokatę. Według wirtualnego rankingu zamieszczonego na portalu live-tennis.eu Świątek jest obecnie już na 17. miejscu na świecie! 

Dotychczas Świątek najwyżej w karierze plasowała się na 48. miejscu w rankingu WTA. Dzięki znakomitemu występowi we French Open 19-letnia Polka będzie mieć pewne rozstawienie w każdej imprezie Wielkiego Szlema i nie będzie musiała przebijać się przez kwalifikacje w zawodach rangi WTA. Cały ranking live można zobaczyć pod tym linkiem. Świątek będzie również najwyżej sklasyfikowaną obecnie Polką. Przed turniejem wyższe miejsce w rankingu - 36. - zajmowała Magda Linette, która w najnowszym notowaniu będzie 40.

Liderką rankingu będzie Ashleigh Barty z Australii przed drugą Simoną Halep, trzecią Naomi Osaką i czwartą Sofią Kenin.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także:

Więcej o: