"Good job" - Robert Lewandowski też składa gratulacje Idze Świątek

Robert Lewandowski, piłkarz Bayernu Monachium, pogratulował Idze Świątek triumfu w turnieju Roland Garros. Piękne słowa!

- Co za niesamowity sukces, co za wspaniała historia! Dobra robota - napisał na Twitterze Robert Lewandowski, najlepszy napastnik świata.

Zobacz wideo Porównujemy Igę Świątek i Sofię Kenin. "Większą presję będzie odczuwała Iga"

Iga Świątek zwyciężczynią Roland Garros 2020!

W finale z Amerykanką Sofią Kenin nerwowy był tylko pierwszy set, wygrany 6:4. W drugim Świątek nie dała Kenin już żadnych szans. Wygrała 6:1, dając taki koncert jak wtedy, gdy tydzień temu wyrzucała z turnieju rozstawioną z nr. 1 Simonę Halep.

Iga Świątek doszła do finału Roland Garros grając jak w transie, nie przegrywając ani jednego seta, dyktując warunki. Nie wpadała w kryzysy, nie miała w turnieju singlowym żadnego dłuższego momentu frustracji i zwątpienia (taki zdarzył się tylko w deblu, w przegranym półfinale). Od kiedy tydzień temu w 4. rundzie pokonała byłą mistrzynię turnieju, wiceliderkę rankingu Simonę Halep 6:1, 6:2, Polka stała się z dnia na dzień faworytką do wygrania całego turnieju. Ale uniosła i ten ciężar. Polka była najniżej sklasyfikowaną finalistką Roland Garros od 1977 roku. Zajmowała 54. miejsce na świecie, zaczynając turniej w Paryżu (od poniedziałku będzie 17.).

Przeczytaj też:

Więcej o: