Woowww!! - Agnieszka Radwańska pogratulowała Idze Świątek wygrania Roland Garros

Cały tenisowy świat zachwyca się Igą Świątek, która w sobotę wygrała Roland Garros. Triumf rodaczki skomentowała także Agnieszka Radwańska.

Iga Świątek w wielkim stylu wygrała finał Roland Garros. Mecz rozpoczęła perfekcyjnie, bo od trzech wygranych gemów. Później Sofia Kenin wyrównać, ale i tak ostatecznie Polka wygrała pierwszego seta 6:4. W drugim poszło jej jeszcze łatwiej. Rozstawiona z numerem 53. zawodniczka wygrała drugiego seta 6:1. Przez całe sobotnie spotkanie prezentowała piękny tenis, a szczególnej urody była też ostatnia akcji Polki. Zwycięstwo Świątek skomentowała Agnieszka Radwańska. 

Zobacz wideo Porównujemy Igę Świątek i Sofię Kenin. "Większą presję będzie odczuwała Iga"

Sukcesu Świątek pogratulował także Novak Djoković, jeden z czołowych tenisistów świata.

- ooouh, co za niesamowity wysiłek! Uwielbiam patrzeć, jak grasz. Jesteś nieustraszona. Gratuluję - napisała na Twitterze Kim Clijsters.

To pierwszy wielkoszlemowy tytuł dla polskiego tenisisty w grze pojedynczej w historii. W przeszłości nasi zawodnicy wygrywali Wielki Szlem tylko w deblu: Jadwiga Jędrzejowska (Roland Garros 1939), Wojciech Fibak (Australian Open 1978), Łukasz Kubot (Australian Open 2014 i Wimbledon 2017). 

Iga Świątek musi uważać na Świątkomanię. Od miłości do nienawiści kibica krótka droga

Iga Świątek osiągnęła w Roland Garros wielki sukces. Teraz przed nią kolejne wyzwania, nie mniej trudne. Będzie musiała zmierzyć się z popularnością, od której nie odetnie się tak łatwo, jak w Paryżu. A że łaska kibica na pstrym koniu jeździ, przekonali się o tym najwybitniejsi polscy sportowcy, na czele z Adamem Małyszem - więcej przeczytasz w tekście Dominika Senkowskiego.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Więcej o: