99. zwycięstwo Rafaela Nadala w Roland Garros. Hiszpan zagra w finale

Rafael Nadal pierwszym finalistą tegorocznego Roland Garros. Hiszpan pokonał w półfinale Argentyńczyka Diego Schwartzmana 6:3, 6:3, 7:6(0).

Rafael Nadal to absolutny rekordzista Roland Garros. Hiszpan wygrał paryski turniej już 12 razy. Będzie miał szansę na 13. tytuł, bo właśnie awansował do niedzielnego finału. W półfinale Nadal nie dał większych szans Diego Schwartzmanowi.

Nadal w finale Roland Garros

Argentyńczyk przystępował do spotkania bardzo zmęczony ćwierćfinałowym bojem z Dominikiem Thiemem. Schwartzman wygrał 3:2 w setach ze zwycięzcą niedawnego US Open, a spotkanie trwało ponad pięć godzin. To było na rękę Nadalowi, który w półfinale trafił na podmęczonego rywala.

W pierwszym secie Hiszpan triumfował do 3. Raz stracił serwis, ale przełamał przeciwnika dwukrotnie. W drugiej partii faworyt rządził niepodzielnie, dwa razy odebrał serwis Argentyńczykowi i znów wygrał 6:3. Najwięcej emocji było w trzecim secie. Nadal dwa razy przełamywał Schwartzmana, ale ten natychmiast odpowiadał tym samym. O wszystkim zadecydował tie-break, w którym Argentyńczyk nie wygrał nawet punktu (7:0). Spotkanie trwało trzy godziny i 12 minut. To było 99. zwycięstwo Hiszpana na paryskich kortach (tylko dwie porażki).

Dzięki temu zwycięstwu Nadal zrewanżował się Schwartzmanowi za niedawną porażkę w Rzymie w półfinale. W finale Roland Garros Hiszpan zagra z lepszym z pary: Stefanos Tsitsipas - Novak Djoković.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl