Zaskakujace wyniki oglądalności półfinałowego meczu Igi Świątek

Iga Świątek w czwartek awansowała do finalu wielkoszlemowego Roland Garrosa. Mecz Polki można było oglądać na dwóch antenach - Eurosportu oraz TVN. Wyniki oglądalności spotkania Świątek są jednak dość zaskakujące, zwłaszcza biorąc pod uwagę otwartą antenę.

Iga Świątek w czwartek w kapitalnym stylu awansowała do finału wielkoszlemowego Roland Garros. Polka pokonała Argentynkę Nadię Podoroską 6:2, 6:1 i w finale turnieju zmierzy się z Sofią Kenin (będącą na 6. miejscu w rankingu WTA), która także w dwóch setach (6:4, 7:5) wygrała z Petrą Kvitovą.

Zobacz wideo Fyrstenberg: "Iga jest w miarę wypoczęta, w półfinale będzie faworytką"

Starcie Polki z Argentynką pokazywane było na antenie Eurosport 1, jak jej wszystkie dotychczasowe występy, a także w głównej stacji TVN, na otwartej antenie. Oznacza to, że każdy widz miał możliwość obejrzenia tego wydarzenia. Wyniki oglądalności były jednak zaskakująco niskie na antenie TVN, gdzie mecz Światek obejrzało ok. 350 tys. widzów.

Zapewne duży wpływ na taki wynik oglądalności miał fakt, że mecz rozgrywał się w czwartek o godz. 15:00. Z kolei Discovery, właściciel Eurosportu oraz telewizji TVN, dopiero w środę wieczorem podjęła decyzję o pokazaniu meczu Polki na otwartej antenie, przez co wielu widzów mogło nie wiedzieć o takiej możliwości.

Przeczytaj także:

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.