Ogromny awans Igi Świątek w najnowszym rankingu WTA. Najwyższe miejsce w karierze!

Awans Igi Świątek do finału Rolanda Garrosa sprawia, że Polka pnie się w górę rankingu WTA. Po zakończeniu turnieju rozgrywanego na kortach ziemnych w Paryżu 19-latka znajdzie się na najwyższej pozycji w karierze!

Iga Świątek awansowała do finału wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. W czwartek 19-latka pokonała w półfinale reprezentantkę Argentyny, Nadię Podoroską 6:2, 6:1 i w sobotę może zostać pierwszą w historii polską tenisistką, która zatriumfuje w turnieju wielkoszlemowym!

Zobacz wideo "Igę Świątek stać na zwycięstwo wielkoszlemowe"

Rekordowy skok Igi Świątek w rankingu WTA. Polka będzie najwyżej w karierze!

Awans do finału Rolanda Garrosa oznacza, że Świątek zanotuje olbrzymi awans w rankingu WTA! Polka przed rozpoczęciem turnieju zajmowała 53. miejsce na światowych listach. Po zakończeniu sobotniego finału jej pozycja znacznie się poprawi. Według wirtualnego rankingu zamieszczonego na portalu live-tennis.eu Świątek jest obecnie już na 24. miejscu na świecie! W przypadku wygrania French Open jej pozycja będzie jeszcze wyższa. Tak wysokie miejsce oznacza, że Polka będzie rozstawiona na turniejach wielkoszlemowych. 

Dotychczas Polka najwyżej w karierze plasowała się na 48. miejscu. Dzięki znakomitemu występowi we French Open 19-letnia Polka będzie mieć pewne rozstawienie w każdej imprezie Wielkiego Szlema i nie będzie musiała przebijać się przez kwalifikacje w zawodach rangi WTA. Cały ranking live można zobaczyć pod tym linkiem. Świątek będzie również najwyżej sklasyfikowaną obecnie Polką. Przed turniejem wyższe miejsce w rankingu - 36. - zajmowała Magda Linette.

Świątek w sobotnim finale Rolanda Garrosa zagra z Amerykanką Sofią Kenin (6. WTA), która pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą (11. WTA) 2:0 (w setach 6:4, 7:5).

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj także: