Iga Świątek poznała rywalkę w finale Rolanda Garrosa! Już raz grały ze sobą

Sofia Kenin będzie rywalką Igi Świątek w finale turnieju Rolanda Garrosa. W półfinale Amerykanka pokonała Petrę Kvitovą 6:4, 7:5.

W czwartek o godzinie 18:30 Iga Świątek poznała rywalkę w finale wielkoszlemowego turnieju na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Będzie nią Sofia Kenin, czyli tenisistka rozstawiona z numerem cztery, najwyższym, który pozostał w turnieju. Amerykanka w półfinale pokonała Czeszkę Petrę Kvitovą 6:4, 7:5.

Sofia Kenin rywalką Igi Świątek

W pierwszym secie o zwycięstwie Kenin zdecydowało tylko jedno przełamanie. Tylko, bo Amerykanka prowadziła już w tej partii 4:1 z przewagą dwóch przełamań. Kenin przełamywała Kvitovą w trzecim oraz piątym gemie seta, jednak nie udało jej się od razu doprowadzić do zwycięstwa.

Po drugiej stracie podania Kvitova natychmiastowo odrobiła jednego gema, przełamując przeciwniczkę, a później wygrała własny serwis. Do końca seta zawodniczki wygrywały jednak własne podania i partia skończyła się zwycięstwem Amerykanki.

W drugim secie Kenin przełamała Kvitovą w piątym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:2. Przy prowadzeniu 5:4 Amerykanka serwowała i mogła wygrać mecz. Mogła, jednak nie wytrzymała presji i straciła podanie. Chwilę później przełamała jednak Czeszkę, wychodząc na prowadzenie 6:5. Tego już Kenin nie zmarnowała i wygrała seta, zwyciężając w całym meczu 6:4, 7:5.

Świątek już raz wygrała z Kenin

Do tej pory Świątek i Kenin stoczyły ze sobą jeden pojedynek. W 2016 roku w III rundzie juniorek turnieju Rolanda Garrosa Polka wygrała 2:0 (6:4, 7:5).

Finał Iga Świątek - Sofia Kenin już w sobotę o godzinie 15:00.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl