Sensacja na Roland Garros! Najgroźniejsza rywalka Świątek poza turniejem!

Ukrainka Elina Switolina rozstawiona z numerem 3 sensacyjnie odpadła w ćwierćfinale French Open z Nadią Podoroską (131. WTA). Argentynka w półfinale zmierzy się ze zwyciężczynią spotkania Iga Świątek - Martina Trevisan.

W pierwszym secie Switolina szybko przełamała rywalkę już w pierwszym gemie i wydawało się, że będzie dyktować warunki gry. Później notowana znacznie niżej Nadia Podoroska wygrała aż pięć gemów z rzędu, trzykrotnie przełamując Ukrainkę i wyszła na prowadzenie 5:1! Nie oddała tej przewagi do końca seta, który wygrała pewnie aż 6:2. W sumie Argentynka aż cztery razy przełamała Ukrainkę!

Sensacyjna porażka Switoliny na Roland Garros. Podoroska awansowała do półfinału!

Drugi set był znacznie bardziej wyrównany. Od stanu 1:1 oglądaliśmy aż siedem przełamań obu tenisistek! Podoroska ostatecznie wygrała seta 6:4, kończąc spotkanie, wykorzystując trzecią piłkę meczową. Sensacyjna półfinalistka z Argentyny w kolejnym meczu zmierzy się z lepsza z pary Iga Świątek - Martina Trevisan.

Polska tenisistka rozpocznie mecz z Włoszką (WTA 159.) najwcześniej o 17:25 na korcie centralnym, tuż po zakończeniu spotkania mężczyzn pomiędzy Diego Schwartzmanem a Dominikiem Thiemem (zaczną o godz. 15:30). Trevisan na swojej drodze pokonała już cztery wyżej klasyfikowane rywalki: rodaczkę Camilę Giorgi (74. WTA), Amerykankę Cori Gauff (51. WTA), Marię Sakkari z Grecji (24. WTA) oraz ostatnio sensacyjnie ósmą rakietę świata, Holenderkę Kiki Bertens.

Przed walką o półfinał turnieju singlowego Świątek określana jest jako jego faworytka. - Kiedy Iga Świątek przeanalizuje swój występ przeciw Simonie Halep, to nabierze jeszcze większej pewności siebie. Naprawdę wierzę w jej grę i jej mentalną siłę. Ona zajdzie w tym turnieju daleko - mówi Tim Henman o naszej rewelacyjnej 19-latce.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl