Novak Djoković znowu trafił piłką w sędziego! "On nigdy się nie nauczy"

Novak Djoković znowu to zrobił. Znowu trafił sędziego piłką. Tym razem jednak było to w trakcie wymiany z Karenem Chaczanowem (6:4, 6:3, 6:3) na Roland Garros, co oczywiście nie jest karane.

- Ta sytuacja sprawiła, że jest mi bardzo smutno, czuję się pusty w środku. Od razu sprawdziłem, jak czuje się sędzia liniowa i na szczęście nic się jej nie stało. Jest mi niesamowicie przykro, że sprawiłem jej tyle stresu. To nie było celowe zagranie, ale to było bardzo złe - tłumaczył się Novak Djoković, który miesiąc temu został zdyskwalifikowany na US Open po tym, jak w starciu czwartej rundy z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą uderzył piłkę za siebie, przypadkowo trafiając sędzię liniową w krtań.

Zobacz wideo Djoković zdyskwalifikowany z US Open. "Słuszna decyzja, ale Serb miał pecha"

Internauci o Djokoviciu. "Jak to się dzieje, że zawsze trafia akurat na niego"

Regulamin był bezwzględny. Djoković nie tylko został zdyskwalifikowany, ale też musiał zapłacić 10 tys. dolarów kary za niesportowe zachowanie. Kolejne 7,5 tys. dolarów kosztowała go nieobecność po meczu na obowiązkowej konferencji prasowej. - On nigdy się nie nauczy - piszą internauci o Djokoviciu, który w 1/8 Rolanda Garrosa, w trakcie meczu z Karenem Chaczanowem, znowu trafił piłką sędziego. Tym razem bocznego, i w trakcie gry, co nie jest karane, ale internauci i tak wiedzą swoje. - Jak to się dzieje, że akurat zawsze trafia na niego - zastanawiają się w komentarzach.

Akurat nie zawsze, bo w styczniu do podobnej sytuacji doszło podczas meczu drugiej rundy Australian Open. Wtedy pokrzywdzony nie był sędzia, a dziewczynka podająca piłki, która stała za wieżyczką sędziego, a przypadkowo trafił ją Rafael Nadal. - Jest bardzo dzielna - powiedział Hiszpan po meczu z Federico Delbonisem (6:3, 7:6(4), 6:1), a od razu po niefortunnej sytuacji też podszedł i przeprosił dziewczynkę.

Djoković w poniedziałek na korcie centralnym pokonał Chaczanowa 6:4, 6:3, 6:3 i awansował do ćwierćfinału Rolanda Garrosa.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .