Sensacja! Tenisista nr 239 w rankingu ATP pokonał byłego mistrza Roland Garros! A Nadal gromi

Hugo Gaston był sprawcą największej sensacji w męskim turnieju podczas wielkoszlemowego Roland Garros. Francuz pokonał w pięciu setach Stana Wawrinkę 2:6, 6:3, 6:3, 4:6, 6:0. Z kolei Rafael Nadal błyskawicznie rozprawił się ze Stefano Travaglią 6:1, 6:4, 6:0.

Przed piątkowym meczem wydawało się, że przed Stanem Wawrinką bardzo łatwe zadanie. Zwycięzca turnieju z 2015 roku rywalizował z klasyfikowanym na dopiero 239. miejscu w rankingu ATP Hugo Gastonem. Początek meczu nie zwiastował żadnych kłopotów Szwajcara, który bardzo szybko wygrał go 6:2. Od drugiego seta zaczął jednak popełniać proste błędy, przez co Francuz bardzo szybko wyrównał stan meczu, a potem objął w nim prowadzenie, wygrywając także trzecią partię.

Wawrinka, który znalazł się pod ścianą, zdołał wygrać 4. seta 6:4. W decydującej partii nie miał już jednak nic do powiedzenia, popełnił aż 13 niewymuszonych błędów (w całym meczu aż 74) i przegrał ją bez wygranego gema. Tym samym pożegnał się z tegorocznym Roland Garros już na III rundzie.

Hugo Gaston, wywalczając awans do IV rundy Rolanda Garrosa, jest najniżej notowanym tenisistą od 2002 roku, któremu udała się ta sztuka. Wówczas w IV rundzie wystąpił Arnaud di Pasquale, który zajmował 283. miejsce w rankingu ATP. Gaston w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Dominikiem Thiemem, który w ostatnich dwóch edycjach występował w finale turnieju.

Rafael Nadal rozbił kolejnego rywala

Rafael Nadal po raz kolejny potwierdził, że Roland Garros to jego królestwo. Po raz kolejny bez żadnych problemów wygrał w trzech setach, tym razem ze Stefano Travaglia, 6:1, 6:4, 6:0. Tylko w drugim secie Włoch był w stanie prowadzić względnie wyrównaną walkę, jednak w starciu z 12-krotnym zwycięzcą francuskiego turnieju nie miał żadnych szans.

Hiszpan w niedzielę w walce o ćwierćfinał zmierzy się z Sebastianem Kordą, klasyfikowanym na 213. miejscu w rankingu ATP. Nadal jest rozstawiony w Roland Garrosie z "2" i z pewnością jest głównym faworytem do końcowego zwycięstwa.