Kapitalna pogoń Igi Świątek w drugim secie! Awansowała i zagra z Bouchard

Iga Świątek awansowała do III rundy Rolanda Garrosa! Polka rozbiła Su-Wei Hsieh w pierwszym secie, a w drugim odrobiła straty i wygrała (6:1, 6:4).

Iga Świątek (54. WTA) była zdecydowaną faworytką starcia ze starszą o 15 lat Hsieh (63. WTA), która znacznie lepsze wyniki odnosi w deblu - wygrała 28 turniejów, w tym dwa wielkoszlemowe. Za to indywidualnie w Paryżu nigdy nie przeszła trzeciej rundy; jej najlepszymi wynikami są 1/8 finału na Australian Open (2008 i 2018) oraz na Wimbledonie (2018). To było pierwsze starcie obu zawodniczek.

Dużo lepiej zaczęła je Świątek, której do wygrania 1. seta wystarczyło zaledwie 26 minut - 19-letnia Polka przegrała tylko jednego gema (na 1:2 przy własnym serwisie), choć aż w trzech gemach o jej sukcesie decydowały break pointy. Drugi set był dużo bardziej wyrównany, a Tajwanka zaczęła go znacznie lepiej. Prowadziła już 4:1, wykorzystując w ten sposób proste błędy Świątek. Polka jednak rozkręciła się na tyle, że wygrała kolejnych pięć gemów, nie dając rywalce już żadnych szans.