"Zaczynasz tracić czucie w kończynach". Ekstremalne warunki podczas meczu Hurkacza

Hubert Hurkacz przegrał w poniedziałkowy wieczór z Tennysem Sandgrenem w 1. rundzie Roland Garros. Spotkanie trwało do późnej pory, gdy w Paryżu było bardzo zimno. Prowadząca to spotkanie sędzia w pewnym momencie musiała zacząć rozgrzewać nogi.

Internauci uchwycili moment, gdy prowadząca spotkanie Hurkacz - Sandgren sędzia zdjęła nogi ze stołka i zaczęła nimi machać.

Sędzia rozgrzewająca nogi

Pozornie był to zabawny obrazek, ale w rzeczywistości oznaczał coś innego. Podczas tegorocznego Roland Garros, ze względu na jesienny termin rozgrywania turnieju, jest bardzo zimno. Zwłaszcza wieczorami. Polak i Amerykanin grali ponad 4,5 godziny, a mecz skończył się po 23:00. Hurkacz przegrał 5:7, 6:2, 6:4, 6:7(1), 9:11. Ostatni set trwał godzinę i 37 minut. Tenisiści grali na przewagi, bo w Roland Garros nie ma tie-breaków w piątej partii.

- Gdy w piątym secie nie ma tie-breaka i zaczynasz tracić czucie w kończynach - skomentował zachowanie sędzi Ben Rothenberg z New York Times.

Azarenka i Nadal narzekają na pogodę. "Ekstremalne warunki"

Warunki atmosferyczne nie pomagają w tym roku tenisistom i tenisistkom na Roland Garros. W niedzielę Wikoria Azarenka i Danka Kovinić zeszły nawet z kortu, bo przeszkadzał im deszcz i chłód. - Mieszkam na Florydzie, jestem przyzwyczajona do upałów - powiedziała Azarenka, gdy nie chciała grać. Pogoda nie pasuje także Rafaelowi Nadalowi. - Jesienne warunki są trochę ekstremalne, aby rozegrać turniej na świeżym powietrzu - powiedział Nadal. W najbliższych dniach warunki w Paryżu prawdopodobnie będą podobne: deszcz, niska temperatura i zimny wiatr. Tenisiści przynajmniej mogą się rozgrzać w czasie meczu, ale najgorzej mają sędziowie i dzieci do podawania piłek.

Azarenka kilka dni temu podobnie wymachiwała nogami na turnieju w Rzymie. Wtedy nie było jej jednak za zimno, ale narzekała, że jej krzesło jest zbyt wysokie. Prosiła sędziego o jego zmianę. - Czuje się jak dziecko w przedszkolu. Krzesło jest dla mnie za wysokie - narzekała.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl