Rewelacyjna Iga Świątek w Paryżu! Zmiotła z kortu finalistkę French Open!

Iga Świątek pokonała w dwóch setach Marketę Voundrousovą 6:1, 6:2 w I rundzie tenisowego turnieju Roland Garros. Zwycięstwo jest tym bardziej okazałe, gdy weźmie się pod uwagę, że Czeszka to finalistka turnieju sprzed roku.

Iga Świątek (53. miejsce w rankingu WTA) w losowaniu 1. rundy Rolanda Garrosa trafiła na 19. rakietę świata, Czeszkę Marketę Vondrousovą. To bardzo trudna rywalka, choć gdy niedawno obie zawodniczki grały ze sobą podczas turnieju pokazowego w Pradze, Świątek wygrała z nią 7:6 (7:2), 6:0. Czeska tenisistka przed rokiem przegrała w finale z Ashleigh Barty 6:1, 6:3.

Świątek kapitalnie rozpoczęła spotkanie. Wygrała gema przy własnym serwisie, przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 3:0. Pewnie utrzymywała swoje podanie, jeszcze jeden raz przełamała Vondrousovą i wygrała pierwszego seta 6:1. Początek drugiego seta zwiastował nieco więcej emocji. Świątek znowu przełamała rywalkę, jednak natychmiast oddała gema przy własnym serwisie. W trzecim gemie Polka znowu wygrała przy podaniu Czeszki. Kolejne trzy gemy to koncertowa gra Polki, która oddała Voundrousovej tylko jeden punkt, wychodząc na prowadzenie 5:1. Czeszka obroniła jeszcze własne podanie, jednak Świątek przy swoim serwisie zakończyła mecz 6:1, 6:2.

W drugiej rundzie na Świątek czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Polka zmierzy się w niej ze zwyciężczynią meczu pomiędzy Barbarą Haas a Su-Wei Hsieh. Austriaczka weszła do turnieju głównego z kwalifikacji, natomiast tajwańska tenisistka jest klasyfikowana w rankingu ATP na 63. miejscu.