Niezwykła sytuacja podczas meczu eliminacji Rolanda Garrosa. "Część atrakcji"

Janę Cepelovą i Jaqueline Cristian w trakcie meczu kwalifikacji wielkoszlemowego turnieju French Open spotkała niecodzienna sytuacja. Kort nr 4, na którym rozgrywały spotkanie, został zasłonięty przez cień drzewa stojącego obok wejścia na obiekt.

Sytuacja mogła być dla Słowaczki i Rumunki bardzo niekomfortowa, bo nie dość, że cień pojawił się na niemal całym korcie, to gałęzie drzewa powodowały, że trudno było zobaczyć na nim piłkę.

Zobacz wideo Vuković zwolniony z Legii. Statystyki go nie bronią

Cień drzewa zasłonił niemal cały kort na French Open

W tych warunkach lepiej poradziła sobie sklasyfikowana na 167. miejscu Cristian. Rumunka pokonała swoją rywalkę 6:2, 7:6 (7:4) i zagra w półfinale kwalifikacji z pogromczynią Magdaleny Fręch, Nadią Podoroską z Argentyny

W Paryżu przyrody wokół kortów jest więcej. Jeden został zamieniony w ogród botaniczny

Drzewa otaczające korty Rolanda Garrosa w Paryżu, gdzie odbywa się French Open to tylko część przyrodniczych atrakcji tego miejsca. W zeszłym roku portal newyorker.com opisywał nowy kort imienia Simonne-Mathieu, w którego wnętrzu i pod trybunami stworzono ogród botaniczny. - To niska, zakrzywiona konstrukcja, która na pierwszy rzut oka mogłaby być dużym, nowoczesnym, oszklonym domem z obręczą - czytamy w tekście.

- Wewnątrz wąskie szklarnie biegną wzdłuż czterech boków kortu, tworząc przezroczyste ściany ścieżek, jakimi można obejść ogród. Każda ze szklarń ma wewnątrz rośliny z innego kontynentu - Afryki, Azji, Australii i Ameryki Południowej. Wokół kortu dobrze widać posadzone tam wysokie cyprysy - opisuje dziennikarz tenisowy, Gerald Marzorati. Obiekt jest oddalony o co najmniej kilkaset metrów od głównych kortów, na których rozgrywa się pozostałe mecze French Open. 

Turniej French Open startuje w niedzielę, 27 września. W turnieju głównym zobaczymy czwórkę Polaków - Magdę Linette, która we wtorek odpadła z turnieju WTA w Strasburgu, Igę Świątek, Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Nie zagra w nim natomiast Katarzyna Kawa, która miała pozytywny wynik testu na koronawirusa i musiała wycofać się z turnieju.

Przeczytaj także: