Polska tenisistka nie zagra w Roland Garros! Ma pozytywny wynik testu na COVID-19

Katarzyna Kawa poinformowała, że otrzymała pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Polka została usunięta z drabinki eliminacji do turnieju Roland Garros.

W niedzielę w Paryżu ruszyły eliminacje do turnieju Roland Garros. Miała w nich wystąpić Katarzyna Kawa, 131. tenisistka świata. Niespodziewanie jej nazwisko zniknęło z listy zgłoszeń. Po informacji opublikowanej przez samą zawodniczkę na Instagramie wiemy, co się stało. Kawa jest zakażona koronawirusem.

 
Zobacz wideo "Świątek wyciągnęła z US Open wszystko, co się dało. Hurkacz rozczarowaniem"

- Niestety z powodu pozytywnego testu na COVID-19 zostałam wycofana z turnieju w Paryżu. Mój pierwszy test był negatywny, próbka pobrana 40h później okazała się pozytywna. Nie mam żadnych objawów, czuję się wręcz bardzo dobrze. Najbliższe dni spędzę w kwarantannie i następnie powtórzę test - napisała Kawa.

Polska tenisistka dodała: Wynik jest dla mnie kompletnym szokiem, ponieważ miałam wykonanych wiele testów w ostatnich tygodniach i naprawdę uważałam na kontakt z innymi i noszenie maski. Nie zadziałało to w moim przypadku, ale mam nadzieję, że dzięki temu uchroniłam inne osoby przed zarażeniem.

Katarzyna Kawa wykluczona z eliminacji do Roland Garros

Zgodnie z nowymi przepisami, zawodniczka z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19 nie może przystąpić do eliminacji lub turnieju głównego Roland Garros. Katarzyna Kawa odpadła kilka dni temu w 2. rundzie w turnieju w Rzymie. Wcześniej przegrała w 1. rundzie US Open. Tegoroczny French Open rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 27 września. Z Polaków w paryskiej imprezie wystąpią w singlu Iga Świątek, Magda Linette, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl

Przeczytaj też:

Więcej o: