Gael Monfils pokazał obrzydliwe wiadomości od "kibiców". Szokujący proceder

Po raz kolejny jeden z tenisistów padł ofiarą wyzwisk i gróźb ze strony kibiców. Gael Monfils opublikował screeny wiadomości prywatnych, które otrzymał po porażce z Dominikiem Koepferem w Rzymie.

Gael Monfils, który zajmuje aktualnie 9. miejsce w rankingu ATP, sensacyjnie przegrał w 2. rundzie turnieju na kortach w Rzymie. Jego pogromcą okazał się 97. w rankingu Dominik Koepfer, który pokonał Francuza w dwóch setach - 6:2, 6:4.

Zobacz wideo "Świątek wyciągnęła z US Open wszystko, co się dało. Hurkacz rozczarowaniem"

Gael Monfils po tym spotkaniu otrzymał za pośrednictwem Instagrama wiele wiadomości, w których obrażano go i grożono mu. Francuz pokazał niektóre z nich na swoim Stories. Był w nich nazywany m.in. "głupią, czarną małpą", "niesamowitym śmieciem", czy "niewolnikiem", często ze względu na jego kolor skóry. Życzono mu także połamania rąk. Monfils zdecydowanie potępił takie wiadomości w swoich mediach społecznościowych, publikując screeny niektórych z nich.

Gael MonfilsGael Monfils instagram.com/iamgaelmonfils

O tym, że tenisiści wielokrotnie otrzymywali takie wiadomości po przegranych meczach, pisał w swoim tekście Dominik Senkowski. Często są one związane z zakładami bukmacherskimi, wśród których tenis jest bardzo popularny, ze względu na korzystne kursy. Kiedyś podobne wiadomości otrzymała m.in. Magda Linette, która także opublikowała screeny z takich wiadomości w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: