Hubert Hurkacz odpadł z turnieju w Rzymie

Diego Sebastian Schwartzman wyeliminował z turnieju ATP w Rzymie Huberta Hurkacza. Polak wygrał pierwszego seta 6:2, ale potem przegrał kolejne dwa 2:6 i 4:6.

W czwartek Hubert Hurkacz niespodziewanie wygrał 7:6 (8:6), 3:6, 6:2) w II rundzie turnieju w Rzymie z 12. rakietą świata, Rosjaninem Andrijem Rublowem. Piątkowe starcie też rozpoczął dobrze. Szybko udało mu się przełamać rywala i imponował dobrymi serwisami. Wygrał 6:3. W drugim secie jednak Diego Schwartzman przejął inicjatywę i gładko wygrał 6:2. W decydującym secie Polak prowadził 4:2, ale został potem dwukrotnie przełamany. 16. rakieta świata wygrała cztery gemy z rzędu.

Awans Schwartzmana do ćwierćfinału turnieju w Rzymie nie jest niespodzianką, bo to Argentyńczyk był faworytem. W starciu o półfinał zmierzy się z Rafaelem Nadalem.

Hurkacz jest bez formy

Kilka dni temu Maximilian Marterer, anonimowy tenisista z Niemiec sklasyfikowany na 337. miejscu, wyeliminował Huberta Hurkacza z turnieju w Kitzbuehel w Austrii na kortach ziemnych. Polak został zmieciony z kortu i przegrał 3:6 i 5:7

Hubert Hurkacz był objawieniem poprzedniego sezonu w męskim tenisie. W styczniu 2019 był 88. w rankingu ATP, w grudniu już 37. Jego nazwisko zaczęło być odmieniane przez wszystkie przypadki, gdy wiosną ubiegłego roku doszedł do ćwierćfinałów w Dubaju i Indian Wells. Ale w ostatnim czasie jest w gorszej formie. Na początku września Hubert Hurkacz odpadł już w drugiej rundzie US Open

Masz ciekawy temat związany ze sportem? Wiesz o czymś, co warto nagłośnić? Chcesz zwrócić uwagę na jakiś problem? Napisz do nas: sport.kontakt@agora.pl