Niespodziewana porażka Igi Świątek. Polka odpadła już w I rundzie

Iga Świątek (52. WTA) niespodziewanie przegrała z Arantxą Rus (71. WTA) 6:7, 3:6 w 1. rundzie tenisowego turnieju WTA w Rzymie.

Jeszcze niedawno Iga Świątek mogła być bardzo zadowolona ze swojej postawy na korcie. Polka dotarła do 3. rundy zakończonego w weekend US Open, gdzie przegrała dopiero z finalistą Wiktorią Azarenką.

Niestety tak dobrze Polka nie wypadła w kolejnym turnieju i odpadła już w 1. rundzie rywalizacji w Rzymie. Świątek nie poradziła sobie z reprezentantką Holandii Arantxą Rus, z którą przegrała w dwóch setach.

Iga Świątek przegrała w 1. rundzie turnieju w Rzymie

O rozstrzygnięciu pierwszej partii zdecydował tie-break, w którym Polka przegrała 5:7. W drugim secie kluczowe okazało się jedno przełamanie, przez które Świątek przegrała partię 3:6 i niestety odpadła już po pierwszym meczu. Nasza zawodniczka była faworytką spotkania z tenisistką notowaną o 19 pozycji niżej w rankingu WTA.