Męczarnie Hurkacza w I rundzie w Rzymie trwały dwie i pół godziny

Hubert Hurkacz pokonał 6:3, 3:6, 7:5 Daniela Evansa w pierwszej rundzie turnieju ATP w Rzymie. Brytyjczyk sprawił jednak Polakowi wiele problemów. Mecz trwał dwie godziny i 28 minut.

Zaledwie kilka dni temu Maximilian Marterer, anonimowy tenisista z Niemiec, wyeliminował Huberta Hurkacza z turnieju w Kitzbuehel w Austrii na kortach ziemnych. Polak został zmieciony z kortu przez 337. tenisistę świata. Hurkacz jednak szybko się zrehabilitował podczas turnieju w Rzymie. W pierwszym secie Daniel Evans dwukrotnie dał się przełamać Polakowi i ostatecznie przegrał 3:6. W drugim secie, to już Brytyjczyk był lepszy i wygrał 6:3.

W trakcie decydującego seta już się wydawało, że Polak może nie dokończyć spotkania, bo musiał prosić o pomoc fizjoterapeutę. Hurkacza bolały plecy, ale pomoc medyczna pomogła, i ostatecznie 31. tenisista świata wygrał 7:5. Kolejnym rywalem Polaka będzie Andriej Rublow lub Facundo Bagnis.

Magda Linette pokonała triumfatorkę Roland Garros z 2017 roku

To był udany poniedziałek w wykonaniu Magda Linette. Polka bez większych kłopotów wyeliminowała z turnieju w Rzymie Jelenę Ostapenko, triumfatorkę Rolanda Garrosa z 2017 roku. W kolejnej rundzie Linette zmierzy się z Su-Wei Hsieh z Tajwanu lub Elise Mertens z Belgii. We wtorek polscy kibice będą mogli obejrzeć mecz Igi Świątek z Arantxą Rus.