Magda Linette pokonała triumfatorkę Roland Garros z 2017 roku

To był udany poniedziałek w wykonaniu Magda Linette. Polka bez większych kłopotów wyeliminowała z turnieju w Rzymie Jelenę Ostapenko, triumfatorkę Rolanda Garrosa z 2017 roku.

To intensywny okres dla Magdy Linette. Na początku września odpadła z US Open, po porażce w 3. rundzie z Anett Kontaveit z Estonii 3:6, 2:6. A już od kilku dni przebywa w Rzymie, gdzie w I rundzie turnieju WTA wygrała z Jeleną Ostapenko 6:4 i 6:3.

Polka grała dobrze, ale z pewnością nie można tego powiedzieć o jej rywalce. Łotyszka fatalnie serwowała. W pierwszym secie popełniła aż siedem podwójnych błędów serwisowych. W kolejnym secie Ostapenko pomyliła się w tym elemencie osiem razy.

W kolejnej rundzie Linette zmierzy się z Su-Wei Hsieh z Tajwanu lub Elise Mertens z Belgii. We wtorek polscy kibice będą mogli obejrzeć mecz Igi Świątek z Arantxą Rus.