Znamy pierwszego finalistę US Open! Wygrana wojna w półfinale

Dominic Thiem pokonał Daniła Miedwiediewa i awansował do finału US Open. Austriak o wygraną w prestiżowym turnieju zagra z Alexandrem Zverevem.

6:2, 7:6, 7:6 - takimi wynikami kończyły się sety meczu Dominica Thiema z Daniłem Miedwiediewem, który był rozgrywany w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu. Thiem pierwszego seta wygrał gładko, ale w dwóch kolejnych musiał się sporo napocić, aby pokonać rywala.

Znamy finalistów męskiego US Open. Thiem lepszy od Miedwiediewa

Ostatecznie, mimo bardzo wyrównanej walki, Thiem zdołał wygrać 3:0 i zapewnić sobie awans do finału. Tym samym zapewnił sobie czwarty w karierze wielkoszlemowy finał. Zmierzy się w nim z Alexandrem Zverevem.

Finał męskiego US Open zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 22:00 czasu polskiego. W sobotę o tej samej godzinie przeprowadzony zostanie finał turnieju kobiet, w którym Naomi Osaka zmierzy się z Victorią Azarenką.