Niesamowita metamorfoza Hurkacza w II secie! Wygrane pięć gemów z rzędu i awans

Hubert Hurkacz (ATP 33.) udanie rozpoczął swoje starty w turnieju ATP 250 Kitzbuehel w Austrii na kortach ziemnych. Polski tenisista w I rundzie pokonał 2:0 Joao Sousę (ATP 68.) (w setach 6:3, 7:5). W drugim secie Polak musiał odrabiać straty, ponieważ przegrywał już 2:5!

W pierwszym secie tenisiści wygrywali swoje podania aż do stanu 3:2. W szóstym gemie Hurkacz przełamał Portugalczyka i zrobiło się 4:2. Ostatecznie Polak zwyciężył 6:3, chociaż mógł wcześniej wygrać pierwszego seta. W ósmym gemie miał jedną piłkę setową, której nie wykorzystał.

Hurkacz odwrócił losy II seta. Wygrał pięć gemów z rzędu

W drugiej partii Polak znalazł się w sporych tarapatach. Przegrywał już 0:3, 1:4 i 2:5. Wydawało się, że o tym kto awansuje do II rundy, rozstrzygnie trzeci set. Tymczasem później Polak zaprezentował niesamowitą przemianę, popisując się kapitalnymi asami serwisowymi. Ostatecznie rozstrzygnął drugiego seta na swoją korzyść, wygrywając pięć gemów z rzędu i całego seta 7:5.

Polak pokonał Portugalczyka 2:0 w spotkaniu trwającym 84 minuty w I rundzie ATP 250 Kitzbuehel. 23-latek drugi raz w karierze mierzył się z Sousą i wygrał z nim pierwszy pojedynek. W ubiegłym roku był gorszy na trawie w Halle. Hurkacz w kolejnej rundzie podejmie Dennisa Novaka albo jednego z kwalifikantów.