Niespodziewana porażka Kamila Majchrzaka w US Open! Kawa bez szans. To mogła być polska noc

Kamil Majchrzak i Katarzyna Kawa przegrali swoje mecze w I rundzie US Open. Tym samym pożegnali się z turniejem. Do kolejnej fazy awansowali Iga Świątek i Hubert Hurkacz.

To mogła być polska noc na US Open. Mogła, ale nie była. Spośród czterech reprezentantów Polski na amerykańskim turnieju, swój mecz wygrali jedynie Iga Świątek i Hubert Hurkacz. 19-latka pewnie pokonała Weronikę Kudiermietową 2:0 (6:3, 6:3), a Hurkacz rozprawił się w trzech setach z Peterem Gojowczykiem. W ich ślady nie poszli niestety Katarzyna Kawa i Kamil Majchrzak.

Zobacz wideo Porównujemy Huberta Hurkacza i Kamila Majchrzaka. Kto ma większy talent?

Kawa i Majchrzak przegrali w I rundzie US Open

Kawa, zajmująca w rankingu WTA 125. miejsce, miała trudne zadanie - mierzyła się bowiem z 31. na świecie Ons Jabeur. 26-latka z Tunezji nie dała Polce szans, wygrywając 2:0. Pierwszego seta wygrała aż 6:2, ale w drugim musiała wysilić się znacznie bardziej - wygrała bowiem 7:6 (8:6).

O ile porażkę Kawy można było w jakiś sposób przewidywać, ponieważ grała ona z wyżej notowaną rywalką, o tyle przegrana Majchrzaka jest niemiłą niespodzianką. Polak, zajmujący 107. miejsce w rankingu, nie dał rady Ernesto Escobedo (185. miejsce w rankingu ATP). Majchrzak sprawił rywalowi problemy tylko w pierwszym secie, którego przegrał 6:7 (3:7). Później Escobedo wygrywał już dość gładko - 6:2 i 6:3.

W II rundzie US Open zobaczymy więc jedynie wspomnianą Igę Świątek, która zmierzy się w niej z Amerykanką Sachią Vickery.

Przeczytaj także: