Faworytka pokonana! Iga Świątek gra dalej w US Open. Zwycięstwo

W I rundzie US Open Iga Świątek pokonała rozstawioną z numerem 29. Weronikę Kudermetową 2:0 (6:3, 6:3). Polka w dobrym stylu awansowała do kolejnej fazy turnieju, w której zmierzy się z Sachią Vickery.

Iga Świątek, mimo nieobecności kilku wyżej notowanych zawodniczek, w US Open nie została rozstawiona. Z tego względu w I rundzie turnieju trafiła na, przynajmniej teoretycznie, lepszą rywalkę - Weronikę Kudermetową. Utalentowana Rosjanka uważana była za faworytkę starcia z 4 lata młodszą Polką, ale nie potrafiła tego udowodnić.

Zobacz wideo "Igę Świątek stać na zwycięstwo wielkoszlemowe"

Iga Świątek w II rundzie US Open. Pewne zwycięstwo z rosyjską rywalką

Na początku Kudermetowa rzeczywiście zaatakowała agresywnie. Świątek się jej jednak nie przestraszyła - w pierwszym gemie obroniła cztery break pointy, a później rozkręcała się coraz bardziej. W pewnym momencie prowadziła już 4:1, by ostatecznie wygrać pierwszą partię 6:3.

Drugi set wyglądał podobnie. Obydwie zawodniczki także grały agresywnie, a Świątek w pewnym momencie także prowadziła 4:1, ostatecznie wygrywając 6:3. 

W II rundzie US Open Świątek zagra z Sachią Vickery. Amerykanka, która do turnieju przystąpiła dzięki dzikiej karcie, w I rundzie pokonała rodaczkę, Taylor Townsend.

Przeczytaj także: