Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala podczas turnieju ATP w Nowym Jorku

Hubert Hurkacz poznał swojego pierwszego rywala w turnieju Western & Southern Open, który został przeniesiony z Cincinnati do Nowego Jorku. Polak zagra z Amerykaninem Johnem Isnerem.

Pierwszy rywal Huberta Hurkacza zajmuje obecnie 21. miejsce w światowym rankingu ATP. Dla 23-letniego Polaka będzie to szansa na rewanż za przegrany mecz w turnieju ATP w Waszyngtonie 4:6, 4:6 w lipcu ubiegłego roku. Amerykanin w turnieju weźmie udział po raz trzynasty. Najdalej zaszedł w 2013 roku, gdy dotarł do finału rozgrywek.

Hubert Hurkacz poznał pierwszego rywala podczas turnieju ATP w Nowym Jorku

Turnieje zaplanowane w ramach ATP Tour zostały zawieszone w marcu br. przez wybuch pandemii koronawirusa. Rozgrywki ATP w Nowym Jorku rozegrane zostaną w terminie 22-28 sierpnia br. na kortach Billie Jean King National Tennis Center. W tym samym miejscu 31 sierpnia wystartuje US Open. Mający rangę ATP Masters 1000 turniej Western & Southern Open rozegrany zostanie na kortach twardych. Zwycięzca rozgrywek otrzyma 285 tys. dolarów premii oraz tysiąc punktów do rankingu ogólnego. Na oficjalnym profilu społecznościowym ATP Tour wymieniono pary tenisistów, którzy zmierzą się w pierwszej rundzie rozgrywek. 

Więcej o: