Iga Świątek w formie przed US Open! Polka pokonała trzecią tenisistkę świata

Iga Świątek (49. WTA) pokonała trzecią rakietę świata Karolinę Pliszkovą 6:1, 6:7, 10:4 w turnieju pokazowym w Pradze. To znakomita zapowiedź przed turniejem US Open, który rusza już pod koniec sierpnia.

Spotkanie Polki z Czeszką miało charakter pokazowy i odbywało się w ramach serii turniejów Tipsport Elite Trophy. Wcześniej Świątek pokonała m.in. finalistkę poprzedniego Rolanda Garrosa, Marketę Vondrouszovą. Zwycięstwo nad Pliskovą jest jednak zdecydowanie cenniejsze, bo to trzecia rakieta świata. Nawet jeśli nie miało miejsca w oficjalnym turnieju WTA, to i tak nie można go nie docenić. 

Zobacz wideo Iga Świątek wykonała wyzwanie Małysza w zaskakujący sposób

Duży sukces Igi Świątek

Polka i Czeszka zagrały na korcie twardym, by lepiej przygotować się do rozpoczynającego się 31 sierpnia w Nowym Jorku wielkoszlemowego US Open. W pierwszym secie nasza tenisistka nie dała rywalce żadnych szans, wygrywając do 1. W drugiej partii górę wzięło doświadczenie Pliskovej, starszej od 19-letniej Polki o dziewięć lat. Świątek prowadził 4:3 z przełamaniem, a mimo to przegrała 6:7. Nie załamała się tym niepowiedzeniem, triumfując w super tie-breaku 10:4. 

Świątek niedługo wyleci do USA, gdzie najpierw zagra od 21 sierpnia w turnieju Western and Southern Open (tradycyjnie rozgrywanym w Cincinnati, ale z powodu pandemii przeniesionym do Nowego Jorku). Następnie przystąpi do US Open. Polka była także na liście zgłoszeń do turnieju w Palermo, ale ostatecznie tam nie wystąpi. Niedawno wzięła udział w pokazowej imprezie w szwajcarskim Montreux. Okazała się tam bezkonkurencyjna, a w finale pokonała reprezentantką gospodarzy, Viktoriję Golubić 6:2, 6:2. 

Przeczytaj też:

Więcej o: